Jazz má svoju cenu: Hlasovanie o Cenu verejnosti ankety ESPRIT je spustené!

Už ôsmy rok majú priaznivci jazzovej hudby možnosť svojim hlasom rozhodnúť, kto získa Cenu verejnosti ankety ESPRIT za najlepší slovenský jazzový album roka. Dvadsaťdva nominovaných albumov prináša jedinečný hudobný zážitok, kde si určite nájde to svoje každý priaznivec dnes už rozmanitého žánru jazzovej hudby. Vypočujte si hudobné ukážky a rozhodnite, kto si odnesie sošku Ceny verejnosti Esprit! 

Od 3. septembra je na stránkach  jazz.sk spustené hlasovanie pre fanúšikov jazzu, ktorí podľa hudobných ukážok nominovaných nahrávok vyberú album ocenený Cenou verejnosti Esprit. Hlasovanie potrvá do polnoci 17. septembra 2020. Hlasovať je možné za ľubovoľný počet nahrávok.

Hlavné ocenenie, Cenu odbornej poroty Esprit, vyberie medzinárodná porota zložená z popredných hudobných žurnalistov, kritikov a promotérov v oblasti jazzu. Záštitu nad ôsmym ročníkom ankety Esprit a čestné členstvo v porote prevzal kontrabasista a skladateľ Petros Klampanis. Rodák z gréckeho Zakynthosu pôsobiaci na newyorskej jazzovej scéne sa teší vysokému uznaniu nie len na americkej, ale aj na globálnej jazzovej scéne.

Slávnostný večer s vyhlásením výsledkov a odovzdaním ocenení Esprit sa uskutoční 30. septembra 2020. Počas neho zažijú diváci bratislavského Divadla Aréna široký záber jazzového žánru vďaka koncertu troch z nominovaných zoskupení:

  • Nikola Bankov Band
  • Five Gentlemen & Miloš Stančík
  • Ľuboš Šrámek & his Nanosymphony

Podujatím bude sprevádzať moderátor Peter Šarkan Novák. Priamy prenos zo slávnostného večera bude vysielaný v rádiu Devín

Generálnym partnerom podujatia je softvérová spoločnosť  Espirit s r.o. Hlavni partneri podujatia sú UniCredit, FPU, Crowdberry. Sošky ocenení pre Cenu verejnosti a Cenu odbornej poroty v tvare kontrabasu vytvoril významný slovenský akademický sochár Juraj Čutek.

Slávnostná ceremónia Esprit je registrovanou udalosťou participujúcou na oslavách International Jazz Day (UNESCO), ktorá oslavuje slobodu a kreativitu formou jazzových podujatí konaných v jeden deň po celom svete.

Pre priaznivcov jazzu predstavuje ocenenie ESPRIT jedinečnú šancu získať prehľad o tom najlepšom, čo za posledný rok vzniklo a vyjadriť svojim hlasovaním podporu a uznanie interpretom tohto žánru na Slovensku.

Profily albumov s hlasovaním: www.jazz.sk/esprit/2019
Web International Jazz Day: www.jazzday.com

Zdroj: TS