Japonská math-rocková kapela Tricot vystúpi už začiatkom októbra v Záhrade a v Novej Cvernovke

Tricot sú späť v Európe v rámci turné s názvom Walking x Walking. Vystúpia aj na Slovensku – 5. októbra v banskobystrickej Záhrade a 6. októbra v bratislavskej Novej Cvernovke. Hudbu tejto math-rockovej kapely definuje divokosť, muzikálnosť a energia, čo mohli naplno pocítiť návštevníci ich štyroch koncertov na Pohode či vystúpení v Košiciach, Žiline a v Bratislave. Od ich poslednej návštevy na Slovensku vydali viaceré skvelé albumy a obzvlášť ten najnovší (Jodeki) je okrem rutinérsky virtuózneho prevedenia aj mimoriadne zábavnou nahrávkou.

V roku 2017 vydali album 3, na ktorom podľa The Japan Times preukázali schopnosť nájsť rovnováhu medzi zložitou inštrumentáciou a náhlymi emocionálnymi rozkvetmi. V roku 2020 im vyšli hneď dva albumy Black a 10, pričom druhý menovaný dostal hodnotenie 4,7 z 5 od Sputnikmusic. Autor recenzie píše: „Ich druhý album v tomto roku je súdržným a divoko zábavným počinom. V obrysoch sa javí ako power-pop, ale je vyfarbený takou rytmickou komplexnosťou a jazzovými postupmi akordov, že pôsobí ako obzvlášť trblietavý diamant v trezore nudnejších, no stále autentických diamantov.“ Nižšie v recenzii dodáva, že sa chce naučiť po japonsky výlučne preto, aby lepšie porozumel o čom spieva speváčka Ikkyu.

V decembri 2021 vydali album Jodeki. Anthony Fantano zo známeho YouTube kanála zameraného na novú hudbu ich označil za jednu za najplodnejších a najvytrvalejších japonských rockových kapiel uplynulej dekády a o novej nahrávke povedal, že je tiež ich najnákazlivejším súborom riffov a piesní doposiaľ. Počas slovenskej časti turné (5. októbra) vydajú novú skladbu „Akvarium“. Tá je predvojom ďalšieho albumu Fudeki, ktorý je naplánovaný na koniec tohto roka. Viaceré nové veci tak uvidia medzi prvými naživo aj fanúšikovia kapely Tricot na Slovensku.

Lístky – Záhrada: www.zahradacnk.sk/event/212-tricot
Lístky – Nová Cvernovka: www.pohodafestival.sk/sk/shop#tricot-bratislava-nova-cvernovka-6-10-2022
FB event: www.facebook.com/events/1135213897345838

Zdroj: Pohoda