Jana Kirschner vystúpi na Voices Live 33.

Na prvej tohtoročnej Voices Live sa vo štvrtok 20. februára predstaví speváčka Jana Kirschner, kapela Kolowrat, spisovateľka Zuzana Cigánová s knižkou Špaky v tŕní, tanečník Lacko Cmorej, internetová poradňa pre mladých IPčko.sk a zakladateľ spoločnosti WebSupport Michal Truban.

Jana Kirschner vydala vlani jeden z najlepšie hodnotených albumov roku 2013 Moruša: biela, z ktorého pre návštevníkov speváčka odohrá 4-5 skladieb. Zároveň na pódiu prezradí viac o procese tvorby, nahrávaní, koncertovaní a chystanom pokračovaní albumu s názvom Moruša: čierna, ktoré je naplánované na jeseň 2014 na značke Slnko Records. V tom istom vydavateľstve vydala koncom roka 2013 košická skupina Kolowrat svoj tretí album Pobiť sa / utiecť. Skupina charakteristická naliehavým prejavom a špecifickou lyrikou svojich textov sa predstaví v netradičnej akustickej polohe a publiku ukáže svoje skladby v odhalenej autentickej podobe.

Na lyrické texty nadviaže čítačka najnovšej knihy spisovateľky a herečky Zuzany Cigánovej Špaky v tŕní.  Autorka v nej parodizuje slávnu románovú ságu pomocou majstrovskej hry so slovom a s citom pre rytmus a  detail. Tanečník a choreograf Lacko Cmorej je členom nadnárodného tanečno-umeleckého zoskupenia CreDance a tvorivo sa podieľa aj účinkuje v mnohých muzikáloch, tanečných, činoherných alebo pohybových divadelných predstaveniach, televíznych reláciách, či festivaloch. Na Voices Live vystúpi s hudobným doprovodom Martina Geišberga.

Internetovú poradňu pre mladých – projekt IPčko.sk návštevníci najprv spoznajú prostredníctvom krátkeho filmu zo série Nápad sa ráta o denne poskytovanej pomoci mladým ľuďom v ťažkej situácii. Okrem toho príde na pódium aj Marek Madro, ktorý porozpráva o ďalších aktivitách projektu. Spoločnosť WebSupport patrí už vyše 10 rokov medzi najúspešnejšie slovenské webhostingové firmy a prečo je to tak prezradí jej zakladateľ a riaditeľ Michal Truban.

Večerom budú sprevádzať Andrea Gajdošová a Ivan Ježík. Po programe bude možné zakúpiť si albumy a knihy od účinkujúcich a dobré veci z Kaviarne Zrnko.

Voices Live 33 sa koná vo štvrtok 20. februára 2014 o 19:00 hod. v Divadle Tower Stage (Tower 115) na Pribinovej 25 v Bratislave. Predpredaj vstupeniek v cene 5 € v sieti Ticketportal. Priamy prenos a záznam bude možné sledovať na www.metoo.sk/voicestv.

Viac na www.voices.sk/voices_live_33.

voices live 33 plagat

Zdroj: Voices