Iné Kafe zvalcovali kluby na Slovensku aj v Česku!

Vypredané kluby a skvelá atmosféra! Tak to vyzeralo na turné skupiny Iné Kafe po Slovensku a Českej republike. Na koncerte v Banskej Bystrici si chalani z Iné Kafe pripravili pre fanúšikov prekvapenie v podobe Zlatej platne!

Česko-slovenské „Iné Kafe – Právo na šťastie Tour 2012“ zahàňalo 13 koncertov od Plzne až po Prešov. Fanúšikovia si tak všade mohli vychutnať takmer dvojhodinový skvelý punk-rockový žážitok. Na turné odzneli skladby z nového albumu „Právo na šťastie“. Samozrejme nechýbali najväčšie hity zo všetkých dosiek a dokonca aj staršie skladby, ktoré chalani doteraz na koncertoch bežne nehrávali. Líder kapely Vratko Rohoň: „Toto turné je veľmi dynamické a fanúšikovia reagujú výborne! Ľudia nám svoje pocity dávajú najavo nielen na koncertoch ale aj v diskusiách na Facebooku alebo na našej webovej stránke. Tešíme sa z toho!“

Iné Kafe svoj šiesty štúdiový album bombasticky pokrstili na palube lietadla Boeing 737, ktoré pilotoval sám frontman skupiny Vratko Rohoň. „Právo na šťastie“ si už vyslúžilo Zlatú platňu, ktorú chalanom v mene vydavateľstva Universal Music odovzdal manažér Roman Fecko na koncerte v klube Ministry of Fun v Banskej Bystrici.

„Je to skvelý pocit dostať zlatú platňu, osobitne v takýchto ťažkých časoch! Ocenenia sú prijemné. Majú pre mňa symbolickú cenu.“ tvrdí Vratko Rohoň.

Iné Kafe čakali na všetkých zastávkách turné vypredané kluby. Vratko Rohoň tento fakt dokonale vystihol: „Je to znak toho, že 17 rokov fungovania kapely sa vpísalo do života ľudí. Fanúšikovia chodia na koncerty Iné Kafe, lebo naše skladby reprezentujú istú časť ich vlastného ja. Takisto ako aj nášho…“

Zdroj: Propaganda House s.r.o.
Publikoval: Redakcia GREGI.NET