IMT Smile a Lúčnica chystajú veľkolepé spoločné predstavenia!

Netradičné spojenie hudby, tanca, krásy a energie prinášajú predstavenia kapely IMT Smile a umeleckého súboru Lúčnica! Najúspešnejšia slovenská koncertná kapela spojila svoje sily s legendárnym súborom a spoločne odohrajú v predvianočnom období veľkolepé predstavenia v Bratislave a v Košiciach.

Kapela IMT Smile na čele s frontmanom Ivanom Táslerom sa spojila s naším najslávnejším umeleckým súborom Lúčnica a pripravujú spoločný hudobno-tanečný projekt. Fanúšikom sa predstavia 13. decembra v Bratislave a 18. decembra v Košiciach.

IMT Smile a Lucnica 1

Na jednom pódiu predvedú to najlepšie zo svojej dlhoročnej tvorby, ale i viaceré hity IMT Smile v netradičných, nových úpravách s orchestrom, speváckou skupinou Lúčnice a s choreografiami umeleckého vedúceho Lúčnice prof. Štefana Nosáľa. To všetko pod taktovkou režiséra Jána Ďurovčíka, ktorý bol v minulosti taktiež členom Lúčnice, neskôr so súborom spolupracoval ako choreograf. V roku 2009 zase jeho Slovenské divadlo tanca absolvovalo s IMT Smile spoločné turné po Slovenských mestách.

Náznaky tejto spolupráce sa začali črtať už pred rokom, kedy IMT Smile obsadili do svojho videoklipu k skladbe S.O.S. práve krásne tanečnice z Lúčnice.

Už zhruba rok na koncertoch do skladby Niekto ako kráľ zakomponovávame ľudovku, ktorú naši fanúšikovia poznajú ako Cingi lingi bom. Neuveriteľne dobre na ňu reagujú, spievajú, tancujú, doslova šalejú. Preto si myslím, že spojenie našej hudby s folklórom ľudia privítajú. Je to niečo nové, no zároveň veľmi prirodzené. Teším sa na túto spoluprácu,” hovorí líder IMT Smile Ivan Tásler.

Zo spolupráce sú rovnako nadšení aj predstavitelia nášho najúspešnejšieho súboru, ktorý svojím umením, temperamentom a krásou očaril divákov už vo vyše 60 krajinách sveta. „Tento nový projekt je umenie mladých moderných ľudí, ktorí majú rozdielne umelecké vyjadrovacie prostriedky, ale svojou tvorbou a interpretáciou ovplyvnili celé generácie spoločných vrstovníkov. Virtuózne tance a hudba Lúčnice, spolu s najväčšími hitmi IMT Smile vám predstavia originálnu slovenskú kultúru v úplne nečakanom a netradičnom svetle,“ dodáva riaditeľ Lúčnice Mgr. art. Marián Turner.

IMT Smile a Lucnica 4

V minulosti podobné spojenie absolvovala Lúčnica s kapelou Elán. Po 20 rokoch čaká na fanúšikov spojenie ľudového tanca a hudby s rockovou muzikou opäť. V celej 66-ročnej histórii Lúčnice je to len druhýkrát, čo sa súbor podujal na podobnú spoluprácu. Ivan Tásler uvádza, že by tieto dva hudobné svety rád čo najviac prepojil: „Nechceme z toho spraviť len skladačku, kde na striedačku vystúpi raz Lúčnica, potom IMT Smile atď. Chceme to prepojiť, niektoré skladby IMT Smile prearanžovať a doplniť o ľudové nástroje. S orchestrom Lúčnice sme sa pred pár dňami stretli v našom nahrávacom štúdiu a už teraz vidím, že to bude skvelo fungovať.” Prípravy na decembrové predstavenia sú už v plnom prúde, okrem spoločného nahrávania už IMT Smile s Lúčnicou absolvovali aj spoločné fotenie v romantickom areáli kaštieľa v Tomášove a počas leta ich čakajú nácviky choreografií, príprava hudobných aranžmánov a veľa času strávia muzikanti aj v nahrávacom štúdiu.

Termíny predstavení:
Bratislava: 13.12.2014 od 19.00 h.- Incheba Expo Aréna
Košice: 18.12.2014 od 19.00 h.- Steel Aréna

Predpredaj vstupeniek: www.ticketportal.sk
www.facebook.com/imtlucnica

Zdroj: Anna Tásler-Onderková – PR Manager projektu IMT Smile a Lúčnica
Foto: Lenka Imrichová (v priestoroch Art Hotela Kaštieľ v Tomášove)