Imodium a Portless vyrazia na spoločné turné „Nechceme byť stádo ovcí,“ hovoria!

České kapely Imodium a Portless vyrazia na spoločné jesenné No Man Tour 2018. Názov turné No Man je zároveň i názvom spoločného singla, ktorý obe kapely v súčasnosti dokončujú. Dva osobité hlasy frontmanov Kryštofa Michala a Thoma Frödeho v singli doplní i rapper Henry D, ktorý už dlhšie spolupracuje s kapelou Portless.

„Hlavnou myšlienkou turné (i singla) No Man je stádovité správanie spoločnosti a jej hlúpnutie. Narážame na to, že človek je bystrý tvor, ale dav je hlúpy. Je to istý druh protestu,“ hovorí Kryštof Michal.

Na spoločnom turné, ktoré obsahuje hneď deväť zastávok naprieč Českou republikou zaznie v premiére i nový singel No man v koncertnom prevedení oboch kapiel. V setliste Imodium ale samozrejme nebudú chýbať ani piesne z vlaňajšieho, veľmi vrelo prijatého albumu Element. 

„Vyraziť na turné s Portless je skvelý nápad a som rád, že tá možnosť prišla. Máme veľa spoločného, nielen vo vnímaní hudby, ale spoločnosti ako takej. Sme presvedčení, že tak isto to majú i fanúšikovia oboch kapiel,“ hovorí Thom Fröde.

Jednotlivé zastávky turné:

26.10. Liberec Bunkr Rock Club

02.11. Svitavy Tyjátr Club

03.11. Broumov KD

10.11. Krnov Kofola Music club

22.11. Praha Rock Café

30.11. Brno Metro Music Bar

01.12. Nový Jičín Music Club Drago

07.12. Plzeň Buena Vista Club

08.12. Chrudim R-klub

Viac info:

www.portless.cz

www.imodiumband.cz

Zdroj: TS