HVOB sa vo februári vrátia do Bratislavy s novým albumom Rocco.

Viedenské elektronické duo HVOB sa po dva a pol roku opäť ukáže na Slovensku. Rakúšania Anna Müller a Paul Wallner sa v rámci koncertnej série Dobrý výber predstavia v piatok 7. februára 2020 v Majestic Music Clube (MMC) v Bratislave. Vstupenky sa už predávajú v sieti Tootoot.fm. Prvá várka je za 28 eur, neskôr sa cena zvýši na 32 eur.  

HVOB sa sformovali v roku 2012. Kým Anna skladá, produkuje a stará sa o hypnotické vokály, Paul je zodpovedaný za finalizáciu skladieb vo svojom štúdiu. Po vydaní debutového EP a následne aj prvého albumu sa dvojica veľmi skoro dostala do pozornosti prestížnych festivalov (vystúpenie na  nemeckom Melt!e už v roku 2012) a začala cestovať po celom svete. Dostala sa do Indie, Austrálie, Afriky, ale aj na také miesta ako kultový festival Burning Man v USA či legendárny japonský Fuji Rock.

Ak by ste si ju chceli vyhľadať na YouTube, odporúčame vystúpenie v Boiler Roome, ktoré má doteraz viac ako 1,7 milióna pozretí/vypočutí.

Na Slovensku dvojica po prvý raz vystúpila v roku 2016 na festivale Grape a o rok neskôr sa ukázala v MMC. Tentoraz pride do slovenskej metropoly predstaviť nový album Rocco, ktorý je rovnako ako jej predošlé počiny HVOB (2013), Trialog (2015) a Silk (2017) konceptuálnym albumom. Všetkých 13 skladieb na novinke spájajú témy ako opúšťanie, rozchody a nové začiatky.

“Ak chcete prirovnanie, skúste pomiešať tanečný minimalizmus Fluke alebo Underworld s melanchóliou Faithless. Áno, HVOB jasne vychádzajú z tanečnej estetiky deväťdesiatkových žánrových velikánov, no na druhú stranu i s novým albumom predávajú mainstreamovému poslucháčovi správu, že v súčasnej tanečnej elektronickej tvorbe má fanúšik možnosť nájsť aj medzi krikľavými, prvoplánovými hviezdami rôznych tanečných monstrakcií vkusnú žánrovú alternatívu,” napísali o albume v českom magazíne Uni. 

Februárové ystúpenie HVOB bude súčasťou spomenutej koncertnej série Dobrý výber. ktorú z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia a SOZA.

V rámci nej už MMC hostil Benjamina Clementinea, Apparata, The Asteroids Galaxy Tour a Movits! Posledným tohtoročným koncertom bolo v nedeľu večer vystúpenie švajčiarskej formácie The Young Gods.

FB page: www.facebook.com/dobryvyber
IG page: www.instagram.com/dobryvyber/
FB event: www.facebook.com/events/729854357509548/

Predpredaj: https://tootoot.fm/sk/events/5ddfb7b6494df603bc8c0ca1

Zdroj: TS