Hviezdny Axl Rose: Takto bude vyzerať jeho šatňa v Piešťanoch!

Status legendy si užívajú. Guns N´ Roses, ktorí 13. júla vystúpia na Slovensku, zavalili organizátorov hàbou požiadaviek. Najnáročnejší je samozrejme líder skupiny Axl Rose! V blízkosti jeho šatne na Letisku Piešťany bude nachystaná aj malá telocvičňa!


Od teploty v miestnosti až po druh toaletného papiera – takto podrobne opisuje samostatnú šatňu lídra Guns N´ Roses Axla Rosea vyše 50 stranový manuál, ktorí nedávno dostali slovenskí organizátori. Tí tak do 13. júla, kedy sa na letisku v Piešťanoch uskutoční koncert americkej hardrockovej legendy, majú čo robiť. Okrem hviezdnych manierov hudobníkov navyše čelia aj zložitým riešeniam v oblasti bezpečnosti a cateringu. 


Dôležitosť splnenia všetkých požiadaviek si pritom organizačný tím plne uvedomuje, náladu 50-ročného Rosea totiž dokáže pokaziť aj úplná maličkosť. „Podľa pokynov manažmentu dostane samostatnú miestnosť s kúpeľnou, toaletou, pohovkami, stolíkmi, čiernou plentou a šiestimi tlmiacimi svetlami,“ priblížil Miroslav Brondoš, jeden z organizátorov koncertu. Zoznam vybavenia šatne hovorí aj o „peknom toaletnom papieri“, šiestich baleniach vreckoviek a hlavne veľkom množstve presne špecifikovaných jedál a nápojov. Do miestnosti klimatizovanej na 22 stupňov sa má pritom pohodlne zmestiť osem ľudí a chýbať v nej nebude 36 čerstvo narezaných bielych a červených ruží zmiešaných vo váze z číreho skla. 


V blízkosti jeho šatne bude potrebné nachystať dokonca šatňu – telocvičňu! „Je to pravda – prinesú si vraj 3 telocvičné zariadenia, takže máme pre Axla nachystať aj malú telocvičňu…“ dodal Brondoš.Okrem Roseovej šatne sa pre vzácnych hostí a ich produkčný tím pripravujú dve kancelárie, ako aj ďalších deväť miestností vrátane „odpočinkovej“ či separátnej obliekarne. Guns N´ Roses vyžadujú aj profesionálneho chiropraktika, masérku, ladiča klavírov a tiež skúseného lekára prítomného od začiatku stavby pódia až po odchod posledného kamiónu… Počas celej šou majú byť pre členov skupiny pripravené aj štyri samoobslužné kyslíkové prístroje.Američania do Piešťan mieria s desiatimi kamiónmi a šiestimi autobusmi. Pre kompletnú výpravu si objednali 85 večerí. So stavbou pódia a riešením technických otázok im bude asistovať približne 70-členný tím. K dispozícii im budú nepretržite aj štyria poslíčkovia a početná ochranka. Očakáva sa, že ich premiérové vystúpenie na Slovensku pod holým nebom na letisku v Piešťanoch si nenechajú ujsť tisíce fanúšikov. Najlacnejšie vstupenky v širokom okolí začínajú už na hodnote 20 eur a predávajú sa v piatich kategóriách v sieti Ticketportal. 


Zdroj: Agentúra DUNA 
Publikoval: Redakcia GREGI.NET