Houba chystá videoklip věnovaný běloruským protestům. Premiéra bude 25. 3. 2021 na Den svobody.

Během prosince 2020 a ledna 2021 natočila kapela Houba nový videoklip na skladbu Slabá místa z posledního alba Ničeho nelitujem! (2019). Bude věnován jedněm z nejdelších protestů v historii, které se v roce 2020 odehrávají v Bělorusku.

„V roce 2006 jsme odehráli několik koncertů v Bělorusku, v Minsku a Baranovichi. Ta země v nás zanechala určitou stopu a na to turné vzpomínáme dodnes. Bylo to hrozně zvláštní a podobné, jako v roce 2020. Hráli jsme v létě, na podzim pak naše pořadatele na protestech zatkla policie a strávili měsíce ve věznicích za strašných podmínek. Jednoho z pořadatelů se nám už nikdy nepodařilo kontaktovat. Buď se zcela odstřihl od punk scény, jelikož mu bylo vyhrožováno, anebo skončil špatně. To netušíme. Proto jsme se rozhodli, věnovat náš song Slabá místa právě běloruským občanům, kteří se vzpírají šílenému režimu. A jak z klipu pochopíte, věnujeme ho hlavně běloruským ženám, které protesty táhnou“.

Klip natáčel Jakub Kaska a Štěpán Lang, pro které je tato práce jedna z prvních. Natáčelo se ve zkušebně v Libochovicích v rámci Houba livestreamu, dotáčelo se 9. 1 2021 v Ústí nad Labem s herečkou Natašou Gáčovou. Videoklip bude mít premiéru 25. 3. 2021 na Den Svobody, který je neoficiálním svátkem na památku vzniku Běloruské lidové republiky v roce 1918. Tento svátek slaví lidé a skupiny, kteří jsou opozicí současné běloruské vlády Alexandra Lukašenka. Klip vzniká za podpory města Ústí nad Labem.

Houba vznikla v červnu 1995. První koncert odehrála 7. 4. 1996 v klubu Sklep v Rumburku. Od té doby odehrála přes 1150 koncertů v Čechách, na Slovensku, v Polsku, Německu, Litvě, Lotyšsku, Estonsku, Bělorusku, Maďarsku, Srbsku i USA.

Zdroj: TS