Hip Hop Kemp: Ťažká váha – Kontrafakt, Bigg Boss a Pro8l3m.

Trochu jsme vás nechali vycukat. To abychom vás snad nerozmazlili příliš. Velká Amerika… Supr, možná je ale tak trochu načase ukázat, kdo je tady na Východě doma, co?

Už je to tak, přiletěl k nám Kontrafakt. Je pár jistot v životě. A jako je skoro jistý, že vyjde slunce. A takřka tutový, že až bude pálit, bude Hip Hop Kemp. Je skoro nabeton, že tam zahrajou KF, the most legendary. Ať si kdo chce, co chce. Tohle je rezidentní kapela festivalu s atmosférou a má to jen ty nejlepší důvody. Kapela, která ho doprovází z parkoviště u koupáku do narvaného Festivalparku. Kapela, jejíž vlastní cesta je lemována úspěchy a každá její deska je milníkem scény. KF chybět prostě nemůžou. Nechyběli nikdy. A proto KF chybět nebudou.

kontrafakt

Velmi podobně je na tom parta z Prahy, co má černou krev. Bigg Boss. Vladimir 518, La4 & DJ Wich, Orion, DJ Mike Trafik, James Cole, Refew. Program, co se nevejde na jeden řádek. Jména, co se nevejdou na plakát. Hity, co se nevejdou do uší. Honoráře, co se nevejdou… No, tak žhavý to v našich podmínkách nebude, i když i to by bylo krásný. Je ale zcela zřejmý, že až vezme tahle smečka stage útokem, bude mít problém se tam vejít a vy to ustát.

A na závěr tu máme jeden problém. Doslova. Prosím! Polská parta Pro8l3m zlobí. Tropí paniku. Kluby mění v parní lázně. Nehorázně diktuje. Jestli má někdo u pšonků aktuálně hajp, jsou to tihle dva – Oskar na majku a Steez na bubnu. Mladý pušky, žhavý jak roztržená hlaveň. Co s tím? Prostě problém.

orion-rapper-psh

Co příště? Si řekněte? Je libo klasiku? Vážnou? Nevážnou? Progres? Kalhoty? Sukně? Starej kontinent? Mladej kontinent? Mladý? Starý? Zralý? Syrový? Máme všechny. Radši se vydejchej, abys to udejchal. Tak zase za tejden.

Hip Hop Kemp 2015: RUN THE JEWELS /USA/, YELAWOLF /USA/, PRHYME (DJ Premier & Royce Da 5’9”) /USA/, HOPSIN /USA/, DOPE DOD /NL/, KONTRAFAKT /SK/, BIGG BOSS SHOWCASE (Vladimir 518, La4 & DJ Wich, Orion, DJ Mike Trafik, James Cole, Refew) /CZ/, PRO8L3M /PL/, SODOMA GOMORA /CZ/

Zdroj: HHK