Na Hip Hop Kempe tento rok opät vystúpi kompletná česko-slovenská hip hopová špička!

Přes čtyřicet koncertů odehraje hiphopová smetánka z Česka a Slovenska na 14. ročníku festivalu Hip Hop Kemp. Na několika pódiích největšího festivalu tohoto žánru ve střední Evropě se sejdou veteráni, mlaďoši, legendy i černí koně, padne několik důležitých výročí a vystoupí nejúspěšnější rapové labely současnosti.

Kapela Prago Union oslaví desáté jubileum své první desky HDP tím, že ji na Hip Hop Kempu zahraje komplet od začátku do konce, včetně skladeb, které naživo ještě nikdy nezazněly. Specifické 14. výročí si připomenou také skupiny Kontrafakt a PIO Squad, které na festivalu s atmosférou ještě ani jeden rok nechyběly. PIO Squad se navíc po letech mlčení přihlásili o slovo humanitární sbírkou na školu Čalantika v Bangladeši, která pravděpodobně rozhoupala jednu z nejznámějších českých kapel k další tvorbě.

Festival s atmosférou letos hostí všechny interprety, kteří byli nominováni na hudební ceny Anděl v kategorii hip-hop: od abstraktních Android Asteroid, přes klasiky jako jsou La4 & DJ Wich nebo Orion, až po velice konkrétního Smacka, který Anděla za rok 2014 se svou deskou P`s A Love nakonec vyhrál. Slovenské hudební ceny Slávik na českém rapovém festivalu bude reprezentovat jejich výherce Majk Spirit, jenž po více než třech letech čekání na své druhé sólové album vydal alba dvě – Y Black a Y White. Y Black si pouze dva týdny po vydání koupilo přes 15 tisíc lidí.

Hip Hop Kemp poctí i nejzajímavější a nejrozjetější labely současnosti. Bigg Boss a TNKD vystoupí na hlavním pódiu, jejich jednotliví členové (Refew, La4 & DJ Wich, James Cole + Rest & DJ Fatte, BoyBand, Paulie Garand & Kenny Rough, MC Gey & DJ Fatte) zahrají svá plnohodnotná shows v hangárech. Z menších labelů bude v nabídce Blakkwood, YZO Empire, Podzemgang nebo slovenský alternativní Ajlávmjůzik.
Prostor a šanci dostanou i takřka neznámá jména: jak dvoumetrový Galen, který vyhrál několik týdnů v kuse hitparádu Radia Spin, tak parta Cincinaty, kterým s muzikou pomáhá Bonus.

Vstupenky na největší hip hopovou událost zakoupíte v předprodejní síti Eventim a Pandaticket.cz.

www.hiphopkemp.cz

Zdroj: Hip Hop Kemp