Hip Hop Kemp 2012: Nová dekáda!

Již za necelé dva týdny začíná jeden z nejvýznamnější světových hudebních festivalů tohoto léta, jak jej označila televizní stanice CNN. Hip Hop Kemp otevírá 16. srpna další dekádu a je rozhodně se na co těšit.

HUDBA„Kemp má vynikající renomé a kapely primárně samy velice stojí o to, aby byly jeho součástí. Jediné preventivní řešení toho, aby někdo z vystupujících nevypadl, je včas zaplatit. S většinou vystupujících a jejich managementem máme dlouhodobě skvělé vztahy. Co se pro úspěch festivalu dá udělat, také děláme,“ říká dramaturg David Maryško.

DOPROVODNÝ PROGRAM – Hip Hop Kemp ale není jenom o hudbě. Čekají nás bboys & street dance battly s názvem Game over. O jejich výsledcích budou rozhodovat uznávaní porotci z Německa, USA nebo Francie. Krom sledování špičkových tanečních výkonů se budou moct návštěvníci zapojit do workshopů a něčemu se přiučit od profesionálů. Doprovodnému programu vévodí v loňském roce odzkoušená rajčatová bitva. Čtyři tuny rajčat prosviští vzduchem v boji jako ve španělském Buňolu. Bitvu budou provázet drsné souboje holek v čokoládě, paintball na novém obrovském hřišti, motokáry, U-rampa, vodní klouzačka, board zóna, basket, poker a spousta dalších.

ZÁZEMÍ A BEZPEČNOST – Hip Hop Kemp se koná v areálu Festivalparku v Hradci králové, a proto preventivně řešíme i možnou nepřízeň počasí. „Dvacet čtyři hodin denně sledujeme počasí. Díky umístění areálu v bezprostřední blízkosti letiště máme aktuální zprávy z letecké věže, které jsou přesnější než údaje sledované na internetu. Díky těmto zprávám bylo například na Rock for People možné velmi rychle reagovat na otočení větru, které původně areál úplně míjel,“ vysvětluje produkční Milliel Navrátil. „Areál Festivalparku poskytuje kvalitní zázemí pro pořádání festivalů. Nám jako pořadatelům tak odpadá spousta práce. Hangáry jsou velmi dobré pro hudební produkce, a to i v případě špatného počasí. Na Rock for People bylo vidět, že se i s opravdu špatnými podmínkami areál velmi dobře vypořádává. Díky pevných plochám se dá i v nepříznivém počasí a velkých přívalech vody dobře odbavit jak návštěvníky, tak i produkční techniku, což je často při špatném počasí na festivalech velký problém. Festivalpark nabízí jak závětří mezi hangáry, tak z jedné strany otevřený prostor, který je vhodný pro případnou evakuaci z areálu v případě silného větru nebo jiného nebezpečí. To je jedna z věcí, které většině festivalů chybí,“ dodává Milliel Navrátil. Také na hygienické zázemí je posíleno. Hip Hop Kemp má společně s Rock For People nejlépe řešené zázemí pro sprchy a toalety. Kromě velkého počtu mobilních WC využívá i velké kontejnery se splachovacími toaletami. Vzhledem k tomu, že návštěvníci jsou v areálu někdy i pět dní, myslíme na možnost použít sprchy. „V letošním roce máme opět vysokokapacitní sprchy s kapacitou 108 míst, navíc s posíleným ohřevem teplé vody, takže zázemí bude ještě o něco lepší než v minulosti,“ popisuje Milliel Navrátil. Také letos upozorňujeme návštěvníky na možnost využití festivalové úschovny a apelujeme, aby si ve stanech nezanechávali své cennosti. I přesto, že ochranka monitoruje prostor stanového města a snaží se vychytat podezřelé osoby, nelze zcela přecházet nezvané návštěvě stanů. Ekologie je další prioritou Hip Hop Kempu, a proto jsme s partnerem, pivovarem Zlatopramen, pořídili kvalitní vratné kelímky, které budou zálohované a nebudou tak vesměs končit ve smíšeném odpadu. Další úklid je řešený svozem separovaného odpadu do hangáru, kde se dál třídí a odváží na skládku. Nejčastější připomínkou okolních obyvatel je hluk, i zde máme řešení. „V minulosti jsme dělali pokusné měření s Hygienickou stanicí a měřicím střediskem v Ostravě. Výsledkem byly doporučení v nastavení zvukové techniky, které se snažíme dodržovat a vylepšovat,“ říká Milliel Navrátil. Hluk v pozdních hodinách nám také hodně pomáhají řešit hangáry, ve kterých je produkce po jedné hodině v noci.

CHARITA – Rozhodli jsme také pomáhat tam, kde je to potřeba. Proto musí každý návštěvník s volnou vstupenkou, kterou například vyhrál v soutěži, věnovat 50 korun ve prospěch nadace Pink Bubble. „Skoro 12 let jsem se věnovala pomoci onkologicky nemocným dětem z Brna. Průběžně se ale ukazuje, že cílené pomoci dospívajícím a mladým dospělým s rakovinou se zase tak moc organizací nevěnuje,“ vysvětluje ředitelka nadace Martina Šmuková, „Přitom doba, kdy se dětství láme do dospělosti, je složitá i bez nemoci, natož s tak závažnou diagnózou. Pink Bubble by proto měla plnit přání slečnám a mladým mužům, kterým jejich plány překazila rakovina. Ať už je to podpora se studiem v průběhu léčby, nebo třeba společná rekonvalescenční setkávání, pomůcky, které usnadňují léčbu a pomáhají při návratu do běžného života, nebo jen možnost své zážitky a pocity vzájemně sdílet. Zdánlivě jednoduché věci, které ale můžou být novým impulsem a důvodem k optimismu. Myslím, že porozumění blízkého okolí a možnost stát na vlastních nohou je společným jmenovatelem pro většinu z nich.“ Částka, kterou vybereme na festivalu, poputuje bezezbytku nadaci. „Nápad spolupracovat s Hip Hop Kempem přinesli jeho organizátor Radek Maliník a můj přítel. Myšlenka, že mladí, kteří se jdou na festival bavit a zároveň podpoří své kamarády a vrstevníky v nemocnici symbolickým příspěvkem, je moc fajn. Pomoc není totiž  jen o velkých penězích, ale taky o solidaritě,“ uzavírá Martina Šmuková. Blížící se letošní ročník Hip Hop Kempu jsme vám nastínili. Teď už zbývá jen dokončit poslední úpravy areálu a otevřít brány. Hip Hop Kemp vstupuje do nové dekády.

Zdroj: Hip Hop Kemp