Hip Hop Kemp 2012: Ďalšie mená!

Dva mìsíce už patří pátky lineupu Hip Hop Kempu 2012. Už dva mìsíce neslovíčkaříme. Už dva mìsíce písmenkaříme. Po dvou mìsících jsme tak v pùlce. Pojďme to trochu oslavit. Dáme trochu šílené, ale neuvìřitelnì talentované a zábavné mladé krve. Dáme vìtší než velkou porci klasiky. A dáme novou klasiku. Samá Amerika. To všechno najednou jde? To všechno najednou Dé.

Znovu D? Není to De ja vu? Není to prostì Debilní? Ne. Koncept je fajn vìc. Nemìla by se z nìj ale stát svìrací kazajka a dùležitìjší, než jakejkoliv koncept vyhlašování jmen, je vždycky fesťák jako takovej.

Danny Brown – vy jste fakt nabookovali toho divnýho týpka s vyjetým úsmìvem kedry z ÍPáku, ujetým účesem, vyraženýma předníma zubama a prapodivným ohozem, u kterýho není úplnì jasný, jestli při balancováním mezi genialitou a šílenstvím udržel rovnováhu? Jo, přesnì tak. Jestli vìříš v první dojem, tak si Danny Browna nejdřív poslechni a až pak se na nìj koukni. Víc než šířka nohavic, level fotogeničnosti a výkony lazebníka a dentisty nás totiž zajímá výkon na mikrofonu. Zajímaj nás skills. Vìříme, že i tebe zajímaj skills. A když jsme se shodli, že nás všechny zajímaj skills, šlo vlastnì Danny Browna nenabookovat? Nešlo, výbornì. Danny Brown nemá zuby, ale sežehne jakýkoliv mikrofon, kterej mu dáte do ruky a vašeho oblíbeného MC si dá flambovaného jako jednohubku. Je vtipnej, je rozevlátej, je spontánní, je nespoutanej a sype to, jak když hippies rozsévaj lásku s flow lepší než Supa s chráničem zubù v klipu “Nočný let“. Chtìlo to novou krev a energii? Tady jí máte. Šílenì geniální, geniálnì šílený… Jo, a že repuje D a label Fool’s Gold už jsem vám říkal?

Diamond D – jestli jsou 90’s zlatou érou rapu, existuje i tak jen pár jmen, který z ní po dvaceti letech pořád trčí. The best kept secret, the best producer on the mic Diamond D je jedním z nich. Beatmaker, který dostává props od každýho zásadního kolegy v branži od Premiera, přes Pete Rocka, po J.Dillu. Diamond D, co reprezentuje Boogie down Bronx, má vážnì impozantní portfolio. Že na hřbetì své produkce odtáhnul velkou část D.I.T.C. (Big L, Fat Joe, Showbiz & AG, Lord Finesse, O.C., Buckwild), mùžem považovat za klasiku, ale je to pořád víceménì underground. Krom vlastní party ale do jeho bubnù naložili třeba Mos Def, Busta Rhymes, Pharoahe Monch, Brand Nubian, EdO G, House Of Pain, Outkast, The Pharcyde, Krs One, Xzibit, Ras Kass, Tha Alkaholiks, Too Short, Jay-Z nebo The Fugees, a to už zanechalo stopu i mimo podzemní říši rapových nerdù… Gramofonù maj producenti spoustu, gramofonù Grammy už míň. Říkal jsem, že Diamond D patří k hrstce vyvolených a žádný div, že za produkci na desce The Score pro The Fugees jeden doma má. Trvalo 11 let, než se Diamond D konečnì dostal na Kemp, zas to ale vyšlo tak, že 20. výročí svý klasický desky Stunts, Blunts & Hip Hop přijede oslavit právì sem a spolu s živou kapelou ji tu zahraje celou.

The Doppelgangaz – zase nìjaký uprskaný nìmčouři? Ač se to zdá unglaublich, mùžeš osušit zvlhlé oko šnuptychlem. Parta The Doppelgangaz aka malej a velkej aka bílej a černej aka Matter Ov Fact a EP je z Ameriky, a tudíž nerapuje nìmecky, ale emericky. Odkud přesnì jsou? Tìžko říct, mlžej i ve svým ofiko biu. Potkat je mùžeš v New Yorku, ale to možná ani není tak dùležitý. Dùležitìjší než zemìpis je jejich muzika. A v tý Shark Nation navazují na klasiku – na tradici devadesátkovýho rapu, aniž by znìli pateticky a z jako dvacet let nevìtranýho šuplíku.

To je nìjakej uzavřenej kruh? Začli D, skončili D? Ušli od D k D? Dali nový i klasický jméno a tím to vadne? Nevadne nic. Žádnej kruh ani zvìrokruh se neuzavřel. Máme pro vás další jména, jejichž vyhlašování vychází plus mínus do začátku prázdnin. A vìřte, když říkáme, že se máte na co tìšit. Víc už příští pátek, pro realitu.


HIP HOP KEMP 2012 – Line up:
D:
DANNY BROWN /USA/
DIAMOND D (performing Stunts, Blunts & Hip-Hop) + live band /USA/
DILATED PEOPLES /USA/
DOPE DOD /NL/
The DOPPELGANGAZ /USA/
DUDLEY PERKINS & GEORGIA ANNE MULDROW /USA/
E:
EFTHYMIS (ex-Terror X Crew) /GR/
EKTOR /CZ/
ELZHI (the last Elmatic show!) /USA/
F:
FAVORITE /D/
FOREIGN BEGGARS /UK/
G:
GANGRENE (THE ALCHEMIST & OH NO) /USA/
GRAMO ROKKAZ /SK/
J:
JAY DIESEL + TAFROB /CZ/
JEAN GRAE + DJ Mr.Len /USA/
M:
MACKLEMORE + RYAN LEWIS /USA/
MAJK SPIRIT + H16 /SK/
MARSIMOTO /D/
O:
OLIVER LOWE & FRIENDS /CZ/
T:
TABASKO (Haem, O.S.T.R., Kochan, Zorak) + Noise Trio Live Band /PL/
TAKTLOSS /D/
TY NIKDY (Idea, Rest, Paulie Garand, MC Gey, Boy Wonder, DJ Fatte) /CZ/

Zdroj: Hip Hop Kemp 2012
Publikoval: Redakcia GREGI.NET