Hilaris Chamber Orchestra oslávia 5. výročie vydaním debutovej nahrávky.

Koncert Hilaris Chamber Orchestra v Moyzesovej sieni dňa 26. mája 2019 o 18:00 v Bratislave bude oslavou 5.výročia založenia a zároveň poďakovaním všetkým, ktorí pri orchestri stáli počas 5 rokov. Zároveň na koncerte orchester pokrstí svoje debutové CD Tchaikovsky – Shostakovich, ktoré vychádza vo vydavateľstve Real Music House.

 „Debutové CD Tchaikovsky – Shostakovich je pre nás výnimočné nielen preto, že je to naše prvé CD, ale aj preto, že sme druhý orchester na svete, ktorý nahral Šostakovičovo 2. sláčikové kvarteto A dur op. 68 v orchestrálnej úprave. Oslovili sme zástupcov Šostakovičovej rodiny, aby nám dovolili spraviť si vlastnú úpravu tohto nádherného diela. Toto CD je charakteristické tým, že sme v ňom šli za hudbou, frázami, nie za technickou dokonalosťou. Nechceli sme ho nahrávať po taktoch, aby bolo presné, čisté a vyumelkované, ale aby sme vyjadrili hlboké posolstvo dvoch ruských géniov, ktorí v živote veľmi trpeli, čo je asi údelom génia. Dovolím si tvrdiť, že práve vďaka tomu je ich hudba tak krásna, dokonalá a nadčasová… Chlapci z vydavateľstva Real Music House vedia, čo je dynamika, farba, fráza, atmosféra a toto pri skladateľoch ako boli Čajkovskij a Šostakovič, musí byť zachytené. Je to nahrávka plná silných emócií, vášne, smútku, ale aj nádeje a radosti… Veríme, že zasiahne srdce poslucháča doma i v zahraničí,“ opisuje debutové CD Alan Vizváry, zakladateľ a líder Hilaris Chamber Orchestra.

Na koncerte k 5.výročiu orchestra zaznejú virtuózne a príťažlivé diela od svetových skladateľov – P.I. Čajkovského, B. Bartóka, P. Warlocka a slovenského skladateľa L. Kupkoviča. „Pri zrode nášho orchestra si zakladajúci členovia stanovili pevnú víziu, ktorou je uvádzať to najlepšie z vážnej hudby, tvoriť a interpretovať hudobné diela tak ,ako to autor chcel , a dať ľuďom na koncertoch nevšedný zážitok. Krásna hudba , ktorá zaznievala počas našej 5 ročnej existencie na našich všetkých koncertoch je najmä výsledkom dlhoročnej snahy o túto víziu,“ uvádza Anežka Kara, manažérka Hilaris Chamber Orchestra. Na záver slávnostného koncertu sa uvedie do života debutové CD Hilaris Chamber Orchestra: Tchaikovsky – Shostakovich, ktorého vznik sčasti zafinancoval Fond na podporu umenia a Hudobný fond. Profilové CD vychádza vo vydavateľstve Real Music House. Koncert z verejných zdrojov podporil  Fond na podporu umenia a Staré mesto Bratislava.

Viac informácii o CD nájdete na nasledujúcom odkaze:
http://www.realmusichousestore.com/index.php?route=product/product&path=33&product_id=124

ZDROJ: REAL MUSIC HOUSE