Hibou přiveze do MeetFactory dreampop plný osobních příběhů.

Pohupování se ve vratké lodi na řece vzpomínek, nešťastných lásek a strachů. Listování v deníku z dospívání. V silně osobních a zranitelných skladbách Hibou se odráží nostalgie a vstup z bezstarostného dětství do světa dospělých. Ve smíchovské továrně představí americký hudebník třetí sólovou desku Halve. České publikum ho uvidí poprvé 11. února 2020.

Hibou alias Peter Michel říká, že jeho tvorbu inspiruje léto, bublinkové drinky, osmdesátky nebo park Discovery v jeho domovském Seattlu. Významný vliv má i jeho vyrovnávání se s panickými ataky a psychickým onemocněním, disociativní poruchou identity: „Jako by tě vysáli z tvého těla, díváš se na sebe a nemůžeš kontrolovat svoje pohyby,“ popisuje umělec, v jehož hudbě se kloubí smutek s krásou a fantazie s apatií.

Nahrávání Halve (2019) oproti předchozí desce Something Familiar (2018) probíhalo naprosto odlišně. Something Familiar vytvořil klasicky ve studiu s celou kapelou a producentem, a jak popisuje Hibou, výsledkem je čisté řemeslo, do kterého dal pramálo ze sebe, což mu ještě zhoršilo jeho psychický stav. Proto si pro aktuální album zvolil jiný způsob, celou desku si napsal, nahrál a produkoval sám, především ve zmiňovaném parku Discovery a v domě jeho rodičů. 

Proces tvorby dal vzniknout hluboce introspektivním a autentickým skladbám, které svou emoční intenzitou svírají. Nechybí jim však energie. Jednoduché melodické syntezátory, které dokresluje lehká a melancholická kytarová linka. Něžný zpěv o neznámých hranicích, sebepoznání a nejistotě: „Celý svůj život hledám sám sebe a výsledkem je, že velká část mé identity se točí ohledně toho, že se nikdy nenajdu.“

Navzdory mladému věku má za sebou Peter Michel bohatou hudební historii. Od svých 17 let bubnoval v dreampopové kapele Craft Spells, sólový projekt založil před šesti lety. 

Jeho křehké písničky ochutná MeetFactory v úterý 11. února 2020.

meetfactory.cz/hibou
hibouband.bandcamp.com 
kexp.org/read/2019/5/29/hibou-announces-new-album-halve-shares-new-single-inside-illumination/
seattletimes.com/entertainment/music/hibou-turns-anxiety-into-music-on-his-new-album-something-familiar/

Vstupenky:
290 Kč na meetfactory.cz
290 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích
350 Kč na místě

Zdroj:  MeetFactory