Harley on Tour: Na Slovensko dorazí kamión plný Harleyov!

Najvýznamnejšie harlejácke podujatie Harley on Tour zavíta opäť na Slovensko. Počas dvoch víkendov, 6-7.júna v Bratislave a 20-21. júna v Košiciach, budú môcť motorkári bezplatne absolvovať skúšobné jazdy na amerických strojoch Harley-Davidson. K dispozícii je dvadsaťtri špičkových motocyklov, ktoré dokonale symbolizujú slobodu a s ňou spojený životný štýl. Kapacita je obmedzená a záujem veľký.

Harley on Tour sa tento rok zastaví v sedemnástich krajinách. Na Slovensku sa jedná už o etablované podujatie. Doposiaľ využilo šancu otestovať stroje legendárneho amerického výrobcu viac ako 2000 jazdcov zo Slovenska za uplynulé štyri roky. „S toľkými motocyklami v meste je to vzrušujúca príležitosť pre každého jazdca, vyskúšať si aktuálne modely Harley-Davidson. Takisto je to skvelá šanca pre fanúšikov, ktorí síce ešte nemajú potrebné vodičské oprávnenie, ale môžu sa niečo nové dozvedieť, zoznámiť sa s našimi motocyklami a stretnúť skúsených jazdcov,“ pozýva Štefan Karniš z H-D Bratislava na Harley on Tour.

forty-eight

Myslia aj na nejazdcov

Na starostlivo vybranej trati si budú môcť prihlásení záujemcovia všímať v nízkych, stredných a vyšších rýchlostiach „manérvovanie s harleyom, jeho stabilitu, radenie rýchlostí, akceleráciu, klopenie, podraďovanie, brzdenie aj komfort týchto strojov,“ upresňuje Martin Vichrest z H-D Prešov. Nakoľko samotná Harley on Tour pod taktovkou prešovského dílerstva naberá rozmery celospoločenského podujatia, sú na tento rok pripravené ďalšie aktivity nielen pre motorkárov, ale aj návštevníkov, ktorí s nimi zavítajú na košickú edíciu Harley on Tour. Pre nejazdcov bude opäť k dispozícii Jump Start – simulátor jazdy na harleyi, pre mladých vznikne Dark Custom zóna s bike exhibíciami a tetovacím kútikom. Pre návštevníkov s deťmi budú k dispozícii trampolíny, skákací hrad, aquazorbing, open air kaviareň a oddychová zóna. Podobne ako minulý rok sa môžete tešiť na ukážky bezpečnej jazdy na motocykli a novinkou budú jazdy na automobiloch JEEP.

Jazdy sú naplánované v čase od 10.00 do 18.00 hodiny. Jazdiť sa bude spoločne vo formácii a každá jazda potrvá približne dvadsaťpäť minút. Záujemcovia si môžu vybrať až dva modely Harley-Davidson, na ktorých absolvujú bezplatnú skúšobnú jazdu. Okrem helmy sa vyžaduje bunda s dlhým rukávom, dlhé nohavice aj v prípade teplého počasia, rukavice a obuv so zatvorenou špičkou. Prihlásiť sa dá emailom alebo telefonicky. Kompletné informácie a zoznam modelov nájdete na harley-davidson-presov.sk a harley-davidson-bratislava.sk.

Zdroj: Edo Kopček