Hana Zagorová vydá na jeseň nový album!

V týchto dňoch vzniká v štúdiu Dana Hádla nový album Hany Zagorovej, ktorý vyjde na konci septembra vo vydavateľstve Supraphon. Na novinke budú predovšetkým domáce pesničky mladých autorov, niektorí s Hanou Zagorovou už spolupracovali na predchádzajúcom, zlatou platňou ocenenom albume O Lásce, ktorý vyšiel v roku 2016.

Potešilo ma, že mi pesničky napísali autori, ktorí sami aj spievajú. To nebýva až také obvyklé. Napríklad Marek Ztracený mi napísal dve krásne pesničky a podľa jednej z nich sa asi bude volať celý album. Dve pesničky zložila Radůza, jednu krajšiu než druhú, prispeli i Xindl X, Martin Chodúr, Kubo Kubín alebo Hynek Toman zo skupiny Support Lesbiens. A tiež Jiří Březík, ktorý už pre mňa napísal poslucháčmi stále žiadané hity ako Je naprosto nezbytné, Za každou chvíli s tebou platím alebo Navěky zůstane čas. Jirka pre mňa píše nielen krásne pesničky, ale vystupuje so mnou aj na mojich koncertoch ako zborista a gitarista,“ uviedla Hana Zagorová.

Legendárna česká speváčka tento rok poteší svojich fanúšikov hneď niekoľkými vystúpeniami na letných scénach a festivaloch. S Boom!Bandom Jiřího Dvořáka sa predstaví 2. júna na festivale Okoř se šťávou, 7. júla na Vysočina feste v amfiteátri v Jihlave a tiež sa na ňu môžu tešiť návštevníci obľúbenej pražskej Letní scény na Vyšehrade, kde vystúpi 24. augusta.

Letné koncerty Hany Zagorovej s Boom!Bandom Jiřího Dvořáka

  1. 6. – Zámek Lemberk
  2. 6. – Okoř – open air festival
  3. 7. –   České Budějovice – Letní scéna
  4. 7. –   Vysočina fest – Amfiteátr Jihlava
  5. 8. –   Vyšehrad – Letní scéna
  6. 8. –   Protivín – Letní scéna

Viac info: www.zagorovahana.cz/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=654

Zdroj: TS
Foto: Martin Kubica