Formula 1 a ďalšie mašiny rozbúria pražský Karlín. Red Bull Showrun prinesie porciu adrenalínu

Tím Red Bull Racing zavíta 17. augusta do centra Prahy s podujatím Red Bull Showrun. Uvidíte a zažijete nielen monoposty Formuly 1 v akcii, ale na programe sú aj ďalšie esá motoristického športu! Už teraz sa môžete tešiť na dychberúce driftovanie nemeckého dua Red Bull Driftbrothers či ultra odvážne kúsky litovského freestyle kaskadéra Arasa Gibieziho.

Red Bull Showrun presented by foodora prináša vzrušujúce spojenie motoristického športu s mestskou šou a zábavou. Jazdci sa presunú z uzavretých okruhov do ikonických ulíc, aby sa predviedli širokej verejnosti. Podujatia s týmto názvom sú veľmi obľúbené medzi fanúšikmi motoristického športu a adrenalínu na celom svete. „Keď do mesta privezieme celú šou, je to zvyčajne prvýkrát, čo väčšina divákov vidí pretekársky monopost naživo. Keď ho prvýkrát vidia a počujú zblízka, sú šokovaní tým, aký je rýchly a hlučný. Na konci šou vždy jasajú. A my sa tešíme, že môžeme Red Bull Showrun predstaviť aj v Prahe,“ komentoval pripravované podujatie Chris Gregory z tímu Red Bull Racing.

Ikonický zvuk víťazného RB7

Tím Red Bull Racing privezie do Prahy ikonický monopost RB7 nasadený v roku 2011, v ktorom Nemec Sebastian Vettel a Austrálčan Mark Webber dosiahli počas osemnástich Grand Prix dvanásť víťazstiev, pričom Sebastian Vettel sa stal majstrom sveta a Red Bull Racing získal Pohár konštruktérov. „RB7 je auto s výkonom 750 koní a osemvalcovým motorom s objemom 2 400 cm3, ktoré zvládne až 18 000 otáčok za minútu, váži približne 650 kilogramov a dokáže zrýchliť na 100 km/h za menej ako tri sekundy,“ hovorí Chris Gregory z Red Bull Racing.

Driftovanie s Red Bull Driftbrothers

Johannes Hountondji a Elias Hountondji tvoria svetoznáme bratské duo, ktoré vyhralo množstvo medzinárodných šampionátov v driftovaní a patria medzi desať najlepších jazdcov na svete. Ich poslaním je predstaviť drifting ako súťažný šport širokej verejnosti. A presne to budú robiť na pražskej zastávke Red Bull Showrun. Vo svojich driftérskych modeloch BMW M4 G82, z ktorých každý disponuje výkonom viac ako 1 000 koní, budú páliť gumu a ohurovať divákov svojím nesporným talentom. „Budeme kopírovať súťaž Drift Masters s niekoľkými individuálnymi jazdami, ktoré budú zodpovedať kvalifikačným jazdám. Potom sa pustíme do súťažných súbojov, v ktorých budú dve autá súťažiť o maximálny počet bodov. A, samozrejme, pridáme aj manévre, ktoré trénujeme špeciálne pre pražskú zastávku,“ láka duo Driftbrothers.

The Red Bull Drift Brothers perform in the Swiss Alps, Switzerland on October 26, 2021 // Gabriele Seghizzi / Red Bull Content Pool // SI202205060015 // Usage for editorial use only //

Kaskadérske jazdy Arasa Gibieziho

Arūnas „Aras“ Gibieža je jedným z najznámejších kaskadérov na svete, ktorého schopnosti bavia na súťažiach a exhibíciách na všetkých kontinentoch. Od útleho veku ho fascinovali extrémne športy a nemohol prejsť okolo dvojkolesového vozidla bez toho, aby si ho nevyskúšal. Uznávaný kaskadér sa už nevie dočkať, kedy pražským divákom predvedie svoje jedinečné predstavenie na stroji KTM 990 DUKE „THE SNIPER“. „V mojej šou bude veľa akcie, wheelies (jazda na zadnom kolese), stoppies (jazda na prednom kolese), burnouty (pretáčanie a pálenie zadných pneumatík vrátane akrobatických trikov). Prinesiem aj simulátor wheelie, aby som divákov naučil jazdiť na zadnom kolese. Verte mi, že na prvé wheelie v živote stačí päť minút,“ pozýva na svoju šou litovský kaskadér.

Budete bližšie k F1

Red Bull Showrun presented by foodora sa uskutoční 17. augusta na Rohanskom nábreží v Prahe. Ak chcete mať čo najlepší výhľad na celú šou, zabezpečte si miesta na tribúne včas. Vstupenky sú k dispozícii v sieti GoOut. Pre viac informácií sledujte web RedBull.sk/showrun.

Sledujte RedBull.SK/showrun a dozviete sa viac.

TS