FLAMENSKY – zmyselný, zasnený a vášnivý koncert v štýle flamenco.

Občianske združenie Milan Štefánik Vás pozýva na koncert španielsko-rakúskej skupiny FLAMENSKY, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 31. mája o 19hod v jazzovom klube Blue Note v Novom Meste nad Váhom.

Flamensky znamená, zmyselný, zasnený, expresívny, dokonalý a vášnivý. Pôvodnou inšpiráciou hudby kapely tohto mena bolo tradičné flamenco, ktoré však časom ovplyvnili aj iné žánre a osobný prístup tvorcov a interpretov. Poľsko-rakúsky gitarista Rainer Maria Nero uplatňuje v hudbe Flamensky vlastný spôsob hry, ktorý vyvinul v spolupráci s gitaristom flamenca Carlosom Piñanom. Rovnako dôležitá ako originalita je pre Nera schopnosť zachovať presvedčivosť a pravdivosť tradície, ale aj snaha odhaľovať jej tajomstvá. Pôvodné Nerove kompozície obohacuje experimentálny prístup spoluhráčov pri hľadaní nového zvuku kapely. Pestrofarebný sound súboru Flamensky okrem kapelníka a gitaristu Rainera Nera tvoria členovia – perkusionista Carlos Ronda Mas, klarinetista Oscar Antoli, klavirista a akordeonista Christian Jelicic. Skupina na koncerte zahrá skladby svojho aktuálneho albumu Fantasias y Danzas.

Ako hosť koncertu vystúpi pesničkár Martin Chrobák,,dobrý gitarista, ktorý nemá problémy s rôznymi polohami a presvedčivý spevák, ktorý zasa polohy až tak často nemení.“ Chrobák vydal vlani svoj tretí autorský album Radosť & záujem. „K jeho realizaci si přizval několik vesměs velice schopných muzikantských přátel a i ti každý svou měrou přispěli k tomu, jak album zní. To znamená chytře a vkusně,“ napísal o CD Petr Korál. Ďalší recenzenti ocenili tiež symbiózu hudby a slova. Ich spoločným menovateľom je „hľadanie, tak charakteristické pre ľudí, ktorí už vedia, že svet nie je ani čierny, ani biely a vedia tiež, že tá čierna a biela zvyknú chodiť ruka v ruke.“ (Peter Šrank) Na albume zanechal svoju stopu aj známy hráč na dychové nástroje Marian Jaslovský, ktorý s Chrobákom vystúpi na pódiu Blue Note. V komorných aranžmánoch dua zaznejú staršie i novšie pesničky, kde Martinovu gitaru a spev doplnia Jaslovského improvizácie na flaute, saxofóne a dychovom syntezátore.

Informácie o koncerte

Účinkujúci:
FLAMENSKY (Rakúsko, Španielsko)
Martin Chrobák a Marian Jaslovský (Slovensko)

Termín: štvrtok, 31. 5. 2018 o 19.00 h.
Začiatok programu: 19:00

Miesto konania:
Blue Note Jazz and Music Club
J. Hašku 18, 915 01 Nové Mesto nad Váhom

Cena vstupenky:
V predpredaji: 8,- Eur
Na mieste:  10,- Eur

Predpredaj: Ticketportal a Blue Note Jazz and Music Club, J. Hašku 18, 915 01 Nové Mesto nad Váhom

Zľavy: Vstupné je bezplatné pre osoby s mentálnym a zdravotným postihnutím zo zariadení Domovov sociálnych služieb, ZŤP, detské domovy a pre deti do 140cm v sprievode rodiča.

Text: Martin Chrobák a Milan Štefánik
Foto: Flamnesky a Martin Chrobák