Festivaly Waves v Bratislave a Viedni spojí Waves Central Europe.

Mestské hudobné festivaly Waves Bratislava a Waves Vienna budú mať od tohto ročníka k sebe ešte bližšie. Okrem strešnej značky Waves Central Europe organizátori predstavujú ďalšie novinky. Spustená je nová webstránka s novými vizuálmi, a známe sú „focusové“ krajiny pre tento ročník – Estónsko, Lotyšsko a Litva.

Doteraz to boli dva paralelné festivaly, teraz uvádzajú do života novú značku Waves Central Europe. Tá ešte užšie prepája festivaly Waves Bratislava a Waves Vienna, spolu s konferenciou určenou pre hudobných profesionálov.

logo Waves Central Europe

“Od tohto kroku si sľubujeme vyššiu rozpoznateľnosť najmä z pohľadu zahraničných návštevníkov. Ukazujeme, že ide o jeden celok spájajúci v sebe odbornú konferenciu a dva festivaly, ktoré sa konajú v dvoch najbližších hlavných mestách Európy – v Bratislave a vo Viedni,“ hovorí Tibor Holoda, jeden z riaditeľov podujatia.

„Zároveň už v názve signalizujeme zameranie na hudobnú scénu strednej a východnej Európy. Viedeň sa za uplynulých 25 rokov etablovala ako brána do novej Európy, chceme naďalej toto spojenie rozvíjať a napomôcť tak ku odkrývaniu všetkého zaujímavého, čo hudobný sektor tejto takmer polovice Európy, ponúka,“ poznamenáva Thomas Heher, šéf viedenskej časti.

Save the dates!

Celé podujatie pod novou hlavičkou Waves Central Europe sa bude konať od stredy 30. septembra až do nedele 4. októbra.

Spoločná Waves Music Conference sa začne vo viedenskej Universität für Musik und darstellende Kunst vo štvrtok, 1. októbra a pokračovať bude v bratislavskom hoteli Crowne Plaza v piatok, 2. októbra.

Viedenská festivalová časť obsadí 10 lokalít v centre mesta. Slovenská časť sa uskutoční v piatok a v sobotu v 10 kluboch a priestoroch v bezprostrednej blízkosti bratislavského námestia SNP.

Nová webstránka

Všetky informácie o programe budú postupne pribúdať na novej webstránke www.wavescentraleurope.com, ktorá sa stáva centrálnym spoločným informačným bodom pre oba partnerské festivaly aj pre konferenciu. Návštevníci môžu naďalej používať aj podstránky www.wavesvienna.com a www.wavesbratislava.com, kde nájdu podrobnosti o festivalovom dianí v jednotlivých mestách.

WCE-Mapa

Zaostrené na Estónsko, Litvu a Lotyšsko

Okrem zviditeľnenia novej hudby zo strednej Európy chcú organizátori Waves Central Europe v programe predstaviť aj tri baltické krajiny – Estónsko, Litvu a Lotyšsko. Z tamojšej scény vzišlo už niekoľko mien, ktoré už poznajú v Európe. K tým najznámejším patria napríklad Ewert and the two Dragons alebo Carnival Youth, čo naznačuje že hudobná scéna z tejto časti kontinentu skrýva ďalší, zatiaľ neobjavený potenciál.

Prihlasovanie účinkujúcich je možné do 31. mája

Organizátori hľadajú kapely a hudobníkov s potenciálom a ambíciami rozšíriť si fanúšikovskú základňu a uspieť za hranicami domácich trhov: “Ak máte pocit, že robíte hudbu, ktorú by mal spoznať svet, neváhajte a dajte o sebe vedieť,” vyzývajú.

Aplikačná fáza bola spustená 1. apríla, potrvá až do 31. mája a je spoločná pre bratislavskú aj viedenskú časť festivalov. Prihlásiť sa dá tu.

Waves Bratislava 2015_graphic

Spustený predpredaj

V predpredaji sú odteraz výhradne festivalové permanentky na oba dni pre jednotlivé mestá samostatne. Denné lístky, umožňujúce vstup do všetkých klubov a priestorov v rámci jedného mesta/festivalu sa budú predávať až od 1. septembra a to len v prípade ak sa dovtedy nevypredá kontingent festivalových permanentiek.

Držitelia konferenčných lístkov „Waves Central Europe Pass“ majú možnosť vstupu na všetky konferenčné i festivalové podujatia pod hlavičkou Waves, v oboch mestách počas všetkých dní

Online predajcovia sú na Slovensku TIXY, v Rakúsku Raiffeisen.

Registrácia na konferenciu

Registrácia na konferenciu je spustená online prostredníctvom TIXY.

PRO pass na festival Waves Bratislava v kategórii Early bird je dostupný do 30. mája.

WCE2015_graphic

 

Zdroj: Waves