Festival Tužina Gro(o)ve 2018!

Sú miesta, ktorých meno málokto pozná. A tak isto sú kapely, ktoré nehrajú každý deň v rádiu. Čo sa stane, keď ich spojíme dokopy? Tretí ročník hudobného multižánrového festivalu Tužina Gro(o)ve, ako už je zvykom je zameraný na alterantívnu hudobnú CZ/SK scénu.V alternatívach to už tak býva, že sa snažite vyjadriť pocit či zážitok, ktorý sa nedá definovať jedným slovom. A ak sa pokúsite nájsť to, čím by sa to dalo vystihnúť intuitívne, budete vždy siahať iba po synonymách ako, iné, špecifické, svojské či výnimočné.

Festival je dvojdňový, čiže sú k dispozícii aj sobotné vstupenky. Pre skupiny kamarátov tu máme možnosť kúpiť si 5+1 permanentku, ktorá vašej partii ušetrí dáku tú korunku. Dovolili sme si ponúknuť tzv. PODPORENKY, čo sú v podstate permanentky s trochu vyššou cenou, kúpov ktorých podporíte náš malý multižánrový alternatívny festivalík. Pre tých odvážnejších ponúkame ku PODPORENKE tričko festivalu Tužina Gro(o)ve 2018, ktoré si priamo na festivale budete môcť vyskúšať. ĎAKUJEME!!!!

A naspäť k festivalu, kde bude k dispozícii stanové mestečko s parkovaním (zdarma), veľa dobrého jedla, najmä domáce špeciality. Pivné dobroty od pivovaru Pernštejn potešia nejedného znalca dobrého piva. Maškrty pre vegánov, vegetariánov, ale i všetkých mäsožravcov sú povinnou výbavou asi každého festivalu avšak u nás nebude chýbať aj čajovňa s chillout zónou a detským kútikom, v ktorom bude hodinová škôlka. Hudobný program sa bude odohrávať na dvoch pódiách a v chillout reversal stane. Okrem hudby čaká návštevníkov aj pestrý nehudobný program v podobe zaujímavých prednášok, workshopov, prednesu autorskej poézie, kvízu, gro(o)ve marketu či burzy vynilov.Medzi oslovenými kapelami sú známe mená aj vychádzajúce hviezdy slovenskej, českej a zahraničnej alternatívnej scény. Predpokladáme, že program, ktorý chystáme, priláka množstvo hudobných fanúšikov, ale aj „bežných smrteľníkov“. Hudobný festival Tužina Gro(o)ve sa bude konať v obci Tužina neďaleko Prievidze. Nájdete ho za dedinkou v nádhernom prostredí prírodného areálu strážovských vrchov. Počuť a vidieť budete tieto kapely.

Modré Hory – (hip hop SK)

WWW Neurobeat + Pavel Fajt (experimetnal Hip hop CZ)

Mucha (femipunk CZ)

Sto Múch ( alternative funk SK)

Dunajská vlna feat. FRU FRU (bývalá legendárna kapela DUNAJ)

FRU FRU (jazz, funk, underground CZ)

Ventolín (acid house CZ)

Woodman Jam (reggae GER)

N3O + kapela (reggea SK)

Justin Lavash (experimental blues, country UK/CZ)

Zoo and Aquarium (nujazz, techno SK)

Gladia Moony (elektro, pop SK)

Blind Fiction (pop rock UK)

Mutanti hledaj východisko (experimental hip hop CZ)

Acute Dose (indie alternative rock CZ)

Kráľová & Kompas (pop folk SK)

Bufet (alternative rock SK)

Pokora ( Alternative punk SK)

Viac informácií na webe www.tuzinagroove.sk

FB stránka:https://www.facebook.com/TuzinaGroove/

FB event:https://www.facebook.com/events/1815093955455976/

 

Zdroj: TS