FESTIVAL ROSÉ 2016 PREDSTAVÍ NAJLEPŠÍ VÝBER RUŽOVÝCH VÍN PO PRVÝ KRÁT NA SLOVENSKU!

Milovníci kvalitného ružového vína si už tento víkend prídu na svoje! Jemnosť, svieža elegancia, vyzretosť a svetová kvalita, to sú prívlastky slovenských ružových vín, ktoré budete mať možnosť ochutnať už tento piatok na Festivale ROSÉ 2016.

Ružové víno najlepšie chutí v lete, pretože svojou šťavnatosťou, sviežosťou, celým priehrštím ovocia, od jemných čerešní až po výrazné čierne ríbezle si dokáže podmaniť azda každého. Pravdou však je, že rovnako ako “motýľ”, rosé má len jedno leto, preto sa nearchivuje, ale vychutnáva v danom okamihu. Tie najkvalitnejšie okamihy s rosé môžete zažiť už tento piatok a sobotu! Ružové vína našich slovenských producentov dlhodobo pútajú pozornosť na prestížnych súťažiach vo svete, no prvý  júnový víkend budú pútať najmä na festivale ROSÉ 2016, na Dvořákovom nábreží. Počas týchto dvoch dní sa predstavia tí najlepší z najlepších, v kategórií suché, polosuché, polosladké a sladké rosé. Dve najlepšie odrody rosé budú ocenené v piatok titulom “Šampión” a trofejou z 24-karátového ružového a žltého zlata v kombinácií so sklom. V sobotu bude vyhlásená “Veľká cena verejnosti” –  “Šampión Festivalu ROSÉ 2016”.  Okrem kvalitného vína sa o sprievodný program postarajá kubánsky spevák Lazaro de Jesús Hodelin Thomas, Kristína Poláčková aj s módnou prehliadkou, FloraShop Atelier predstaví špeciálne šľachtené ruže ako malú ochutnávku k blížiacej sa Medzinárodnej výstave rúží a budete mať možnosť si zasúťažiť o zážitkovú jazdu na luxusnom “Maserati”. Obdivovať budete môcť aj skvosty unikátnych diel zo skla od svetovej, sklárskej výtvarníčky Gordany Turuk alias Gordany Glass a fashion skvosty od Gabriely Giotto si môžete vychutnať na sobotnej, večernej prehliadke.  Piatkový program  moderuje Diana Hagerová, moderátorka Európy 2  a v sobotu vás vínnymi pokladmi prevedie moderátorka a modelka Mirka Lubertová. Partneri festivalu chcú priniesť na Slovensko povedomie o tých najlepších ružových vínach, a zároveň pomocť tým, ktorí to najviac potrebujú. Preto Festival ROSÉ 2016, prostredníctvom dobrovoľnej zbierky  a vstupného venuje výťažok na NO “Pomáhame s Úsmevom”, ktoré budú predané na udeľovaní titulu “Šampióna Festivalu Rosé 2016” z rúk moderátorky Adriany Polákovej. “Našou misiou je pripravovať odborné a praktické informácie  pre rodičov, ktorí chcú pre svoje dieťa čo najlepšiu starostlivosť. Podarilo sa nám vytvoriť relaxačný a oddychový priestor pre rodičov priamo v priestoroch DFNsP na Kramároch, kde zabezpečujeme cvičenia jógy, relaxačné masáže, arteterapiu a koncerty pre rodičov a ich deti, ktoré sú hospitalizované na Klinike Hematológie a Onkológie. Máme veľa plánov, ako pomôcť zjemňovať trpkú chuť života rodín, ktorých deti prechádzajú práve neľahkou životnou etapou, preto sme vďační za akúkoľvek finančnú podporu, bez ktorej by naše aktivity neboli realitou”, reaguje zakladateľka projektu “Pomáhame s úsmevom” Ľudmila Hurajová.

Príďte ochutnať slovenskú kvalitu a podporiť zároveň dobrú vec. Festival ROSÉ 2016 vám ponúka to najkvalitnejšie ružové vína na Slovensku, ktoré si nesmiete nechať ujsť!

Z HISTÓRIE RUŽOVÉHO VÍNA

“Z pohľadu histórie vína, ktorá má asi 6.000 rokov sa ružové vína začali vyrábať doslova iba pred chvíľou. Popri pôvodnej metóde, zmiešavania bieleho a červeného vína, ktorá sa dnes používa výhradne pre vína najnižšej kategórie a kategórie šumivých vín sa v 90-tych rokoch 20. storočia začala u nás používať aj metóda výroby rosé vín. Z modrého hrozna bez naležania, prípadne s veľmi krátkym naležaním rmutu vznikne práve víno rosé. V porovnaní s červeným a bielym vínom ide naozaj o novinku. Ružové víno nie je prechodom medzi bielym a červeným vínom, ale tvorí samostatnú kategóriu. Napriek svojmu krátkemu veku sa v podmienkach nášho klimatického pásma, ružové víno stalo nielen populárnym, ale je doslova žolíkom našich vinárov na svetových súťažiach. V porovnaní s objemom vyrobeného ružového vína sú Slovenské rosé najúspešnejšou kategóriou a darí sa im predovšetkým v krajine, v ktorej sú ružové vína možno populárnejšie ako biele. A to vo Francúzsku. Slovenské rosé dosahuje kvality svetovej úrovne a Festival ružových vín by mohol prispieť k tomu, aby sme si tento fakt začali uvedomovať a mohli byť naň hrdý. Zatiaľ tomu bráni výmera vinohradov, ale ružové víno, predovšetkým Cabernet Sauvignon, má potenciál stať sa ambasádorom, vďaka ktorému vinársky svet spozná Slovensko a kvalitnú chuť našich vín rosé”, prízvukuje odborník na kvalitné víno, šéfredaktor magazínu VINOTÉKA a predseda komisie súťaže Rosé 2016, Tibor Vittek.

Vstupenky na podujatie ROSE 2016 sú v predaji exkluzívne v sieti PREDPREDAJ.SK:  https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/7095/rose-festival-ruzovych-vin-2016

www.festivalrose.sk /
www.vinko.sk
https://www.facebook.com/events/128149687595083/

ROSÉ 2016
piatok 3. jún (15:00 – 22:00)
sobota 4. jún (10:00 – 22:00)
River Park, Dvořákovo nábrežie 10, 811 02 Bratislava

Festival ROSÉ 2016 pre Vás pripravili odborníci z OZ Dolium a agentúra Cherry&Cherry.

ZCTN.rose_2_jpg

 

Zdroj: SOUL FOR SHOW