Extrémne zlé počasie posunulo City Fest Piešťany na ďalší víkend.

Festival CityFest Piešťany, ktorý sa po mimoriadne vydarenom prvom ročníku mal uskutočniť opäť počas minulého víkendu sa kvôli nepriaznivým poveternostným podmienkam posúva o týždeň neskôr na 23. – 25.5.2014. Na festivele vystúpia hviezdy ako Vidiek, Gladiátor či Desmod a vstupné je úplne zdarma.

Podľa Slovenského hydrometeorologického úradu zasiahne našu krajinu v najbližších dňoch silný vietor a výdatné zrážky. Aktuálne výstrahy hovoria, že v noci zo štvrtka na piatok dosiahne vietor v Piešťanoch rýchlosť 23 až 30 m/s. V piatok má u nás celý deň pršať a maximálna teplota vzduchu nepresiahne 8°C. Na vyššie položených miestach Slovenska má dokonca snežiť.

„Želáme si, aby sa ľudia na City Fest cítili dobre a v žiadnom prípade nechceme ohroziť ich bezpečnosť. Preto podujatie posúvame o jeden týždeň,“ informovali dnes organizatori.

Zmena, ktorú nemohol nikto predpokladať, sa dotkne aj programu. Niektorí účinkujúci si totiž na poslednú chvíľu nemohli vymeniť svoje plánované povinnosti. Usporiadatelia sa však za nich snažili nájsť adekvátnu náhradu. Na City Feste preto tento rok nezahrajú Rytmus, Kmeťo Band ani Zuzana Smatanová. O vystúpenie niekoľkonásobnej držiteľky Zlatého slávika ale Piešťanci neprídu, pretože spolu so skupinou Zoči Voči zahrá 26. mája v Auparku v rámci Topfest Tour.

Hudobní fanúšikovia sa môžu tešiť aj na dve nové mená, ktoré neboli v pôvodnom termíne City Festu ohlásené. Hviezdou piatkového (23. mája) večera bude Vidiek a najväčším ťahákom sobotného (24. mája) programu je Desmod.

Okrem nich uvidíme na Námestí slobody aj Gladiátor, Slniečko, Fuera Fondo, Funny Faces, AC/DC revival, Gypsy Čáves, Patália, Váhr River Band a Double Trouble. Na mestskom festivale, ktorý je pre všetkých prístupných zdarma, nebudú chýbať ani sprievodné podujatia.

„Vlani prilákal City Fest do centra Piešťan tisíce spokojných návštevníkov. Veríme, že vďaka atraktívnym interpretom, pohodovej atmosfére a priaznivému počasiu, to tak bude aj tento rok a to napriek zmene termínu,“ uviedol organizátor.

Viac informácií o festivale nájdete na:
https://www.cityfestpiestany.sk/
https://www.facebook.com/cityfest.sk

cityfest_2014-copy

Zdroj: City Fest Piešťany