Exotická krajina, ktorej kraľoval Slovák opäť ožíva

Štvrtý najväčší ostrov na svete – Madagaskar sa nepýši len tým, že mu kedysi panoval Slovák, ale aj neskutočnou faunou a flórou, ktorú nikde inde na svete nenájdete. Avšak do povedomia vašich ratolestí sa dostal vďaka jeho animovanej podobe. Milovníci zábavných zvieratiek sa môžu tešiť na netradičné pokračovanie. Kto by nepoznal dobrodružstvá štvorice kamarátov, ktorým sa podarilo ujsť z newyorskej zoo a zažiť skutočný život? Môžete sa na nich tešiť od 1. februára v seriáli Madagaskar – Malá divočina na televíznej stanici Minimax.

Svetobežník, ktorý zakotvil na Madagaskare

Prvý Európan, ktorý sa plavil v severnom Tichom oceáne, prvý Slovák, ktorý navštívil štyri kontinenty a prvý človek, ktorý preskúmal Ostrov svätého Vavrinca toho ale dokázal oveľa viac. Objaviteľ, cestovateľ, spisovateľ a dobrodruh Móric Beňovský zakotvil v roku 1772 na ostrove Madagaskar, kde sa po zorganizovaní vzbury domorodcov proti Francúzom stal dokonca kráľom. Aj keď ho Madagaskar uchvátil, naďalej veľa cestoval po svete. Zahynul po spomínanej vzbure pod rukami Francúzov a je pochovaný na Madagaskare, kde sa o ňom doteraz učia v školách a veria, že ich ostrov ochraňuje.

Obľúbené zvieratká opäť v akcii

Určite vám niečo hovorí dobrodružná štvorica zvierat – lev Alex, zebra Marty, žirafa Melman a hrošica Gloria, ktorí vyrastajú v zoo v Central Parku v New Yorku. Ich súčasné bydlisko ich omrzelo a chcú zažiť niečo nové, preto sa rozhodli ísť po stopách svojich predkov a preskúmať krajinu odkiaľ pochádzajú – ostrov Madagaskar. Teraz ale uvidíte ich životný príbeh z inej strany, keď sú ešte malými zvieratkami s veľkými snami, ktorých sa určite nehodlajú vzdať. Svoje sny si začnú plniť v New Yorku. Gloria sa po neúspešnom konkurze do Labutieho jazera a podpore svojich najbližších priateľov rozhodne ísť si za svojim snom, aj napriek prekážkam. Marty sa naučí, že odpovede na všetky otázky nenájde v návode na použitie a že v živote sa oplatí riskovať, ak niečo naozaj chceme. Naopak Melman by sa mal menej spoliehať na svoju poverčivosť a viac dôverovať svojim schopnostiam a tomu, že kamaráti sú tu aj na to, aby ti s každým problémom pomohli a podporili ťa. Alex sa pokúsi byť niekým, kým nie je – morským levom. A to všetko len preto, aby upútal pozornosť divákov so svojim vystúpením. Ale ani hranie sa na niekoho iného mu počet divákov nezvýši a príde na to, že najlepšie je byť autentickým a venovať sa tomu, v čom je najlepší. Hlasnému revu a saltám na súši. Poučné lekcie všetkých sa samozrejme nezaobídu bez vtipných momentov a totálnych katastrof, z ktorých sa dokáže dostať len naša obľúbená štvorica newyorských zvierat.

Dobrodružstvá plné priateľstva a zábavy prinesie v seriáli Madagaskar – Malá divočina televízna stanica Minimax od 1. februára každý pracovný deň o 17:30.

Zdroj: AMC