Exitab púšťa do sveta nový album a video od Subject Lost!

Je zvláštne, že meno Subject Lost koncom minulého roka povyskakovalo v zoznamoch nováčikov, ktorých sa oplatí stalkovať. Medzi ľudmi, ktorí sledujú dianie v československej, nazvime to elektronike, má totiž Petr Adamec aka Subject Lost už dávno vybudovanú pozíciu jedného z najzaujímavejších mladých producentov. Spaceboss mag ho označili za „českú post-dubstepovú jedničku.“

Stihol si už zahrať pred Mount Kimbie či Ital Tek. Na konte má množstvo remixov a najmä štyri (!) epečka vydané na českých labeloch Owntempo a Krmelec, ale aj na švédskom Redvolume.

Novinka, ktorá vychádza 13. februára na Exitabe, sa volá Made of Numbers a od predchádzajúcich garage/posh-dubstepových releasov ju odlišuje náklonnosť ku gitarovým, niekedy až takmer post-rockovým motívom. Tie v niektorých skladbách fungujú ako dominantná zložka, inde ako silný atmosferický podklad. Vďaka gitarám pôsobí celá koláž miestami až ambientne, čo je pomerne trúfalé tvrdenie vzhľadom na frekvenciu beatov a fakt, že Subject Lost nemá problém mixovať svoje veci s celým spektrom súčasného klubového zvuku od garage až po techno. Menej je v tomto prípade viac a to platí aj pre dejovo minimalistické video k titulnej skladbe.

Made of Numbers vychádza ako špeciálna limitovana edícia CD a tiež ako digital download. Môžete si ho, tak ako aj všetky ostatné releases labelu, stiahnuť zadarmo cez Exitab online shop, prípadne ho podporiť ľubovoľnou sumou. K downloadu stačí do kolónky “buy now zadať ľubovoľnú sumu (0 – X€)

V roku 2012 Exitab poslal do sveta dohromady 16 titulov, z toho tri vyšli na vinyloch, desať na CD. Medzi nimi napríklad aj Ink Midget, Dead Janitor, Stroon alebo Aches. Koncerty predstavili mena ako Roly Porter, Dam Mantle či Teebs.  Ak sa vám páči produkcia labelu a chcete ju podporiť, môžete teraz Exitabu venovať 2% z vašich daní. Podrobnosti nájete na www.exitab.org.

Zdroj: Exitab