ENIESA vás pozýva do krajiny EFARMOSA novým videoklipom

Ešte len v októbri 2022 vyšiel speváčkin piaty autorský album s názvom Arya´s a už vám predstavuje prvú pieseň z ďalšieho pripravovaného projektu, na ktorom práve pracuje a ktorý vyjde ako album na jeseň 2023.

„Za posledné roky, kedy v niektorých obdobiach nebolo možné koncertovať, alebo stretávať sa s mojimi hudobnými priateľmi, vzniklo množstvo nápadov v mojej hlave a materiálu hudby, ktorú veľmi túžim zo seba dostať a ukázať ju svetu. Preto sa tieto albumy momentálne z nášho štúdia sypú rýchlejším tempom.. .“ (Eniesa)

Efarmosa je projektom, ktorý tentokrát spája viac spevákov ako len muzikantov. Je zameraná na duety a vokálne spolupráce najmä so slovenskými a českými spevákmi a tak sa môžete tešiť na hlas Ivany Mer, Martina Geišberga, Susanny Jary, Zdenky Prednej, Pavla Kovaľa, Jozefa Kovalčíka a ďalších.

Album sa prevažne nahráva v štúdiu v Brusnici u spoluproducenta albumu Andreja Karlika, ale niektorým trackom pomohli nástrojovo, či aranžérsky aj Oskar Rózsa, Matej Benko, či Peter Jakab.

„Mnohí ľudia, ktorí ma poznajú vedia, že milujem spolupráce. Po rokoch kooperácií s muzikantami som sa konečne odhodlala na niečo, čo vo mne drieme už dlho. Rozhodla som sa prizvať si do svojich piesní viac spevákov ako muzikantov a bol to naozaj zážitok. Každý má svoju špeciálnu esenciu a farbu, ktorá vytvára tento náš spoločný projekt. Aj preto som ho pomenovala Efarmosa. Tak ako efarmóza spája v podobnostiach rastliny z rovnakých podmienok, tak náš album spája naše hudobné svety v jednu krajinu . .“ (Eniesa)

Prvú pieseň, ktorou vás Eniesa pozýva do svojej krajiny EFARMOSA, si môžete vypočuť už teraz. Je to duet vytvorený v spolupráci s Jozefom Kovalčíkom, ktorý pieseň obohatil aj o klavír.

„Klip k piesni Kvety nad nami sa natáčal už pred rokmi a pôvodne zábery z neho nemali obsadenie. Teraz ale perfektne zapadol do snovej predstavy piesne a je to taká ľahká „podívaná“ na snovú vílu zo slovenských lesov.“ (Eniesa) 

Projekt EFARMOSA stále vzniká a rastie. Objavil sa aj na crowdfundingovom portáli HitHit, kde ho môžete za zaujímavé odmeny podporiť a pomôcť jeho vzniku aj vy.

„Ak máte radi našu muziku, budeme veľmi radi, keď budete spolutvorcami nášho nového albumu, našej planéty EFARMOSA spolu s nami!“ (Eniesa)

Zbierka: https://www.hithit.com/cs/project/11689/vytvorte-s-eniesou-novu-hudby-planetu-efarmosa
Album vznikal s finančnou podporou SOZA.

text: Alexandra Urbančíková
foto: Jaroslav „Jaris“ Vaľko