Energická černošská jazzová diva Brenda Boykin so sextetom Club des Belugas opäť v Bratislave!

Po nezabudnuteľnom účinkovaní na E.ON Jazz Night sa na jeseň tohto roka vráti úspešná  zostava hudobníkov do Bratislavy na veľkú jazzovú party, ktorá sa bude konať v piatok 11. októbra 2013 v Refinery Gallery.

Po koncerte nasleduje after-party so vždy dobre naladenou viedenčankou DJane Lady Smiles, ktorá to rozbalí zmesou broken-beatov, nu-jazzu a electro swingu. Tento rok už absolvovali úspešné spoločné turné po Brazílii a v Bratislave budú účinkovať v rámci európskej trasy.

Medzinárodné hudobné teleso založili v roku 2002 Maxim Illion a Kitty the Bill. Nasledoval debut Caviar at 3 a.m. a nasledujúci rok album Minority Tunes, a s ním aj získanie statusu nu-jazzovej hviezdy, čomu napomohol aj hit hip hip chin chin (č. 1 v nemeckej Club Charts). Žánrovo nie je Club des Belugas až tak jednoduché zaradiť. Radi kombinujú európsky lounge a nu-jazz s brazílskymi rytmami, swingom a soulom. V ich tvorbe nájdete inšpiráciu hudbou rokov 50-tych, 60-tych aj 70-tych, avšak znejú až neuveriteľne súčasne a tanečne. Medzi hlavných spolupracovníkov patria významní jazzoví muzikanti ako švédska speváčka anna.luca, londýnčan Iain Mackenzie, Anne Schnell z Jojo Effect, Dean Bowman z New Yorku či trubkár Reiner Winterschladen. V Bratislave s nimi vystúpi Brenda Boykin – jeden z najzaujímavejších jazzových hlasov súčasnosti. V roku 2005 ju na festivale Montreux Jazz Festival vyhlásili za najlepšiu vokalistku roka. Pôvodom Američanka v Nemecku a s Club des Belugas spolupracuje už od roku 2005. V roku 2008 nahrala vlastný album Chocolate and Chilli, ktorý bol podľa stanice BBC albumom roka. Nápadité tracky Club des Belugas obľubujú aj tvorcovia reklám. Ich piesne boli zaradené na viac ako 630 nujazzových a chilloutových kompiláciách! Club des Belugas vystupujú v rôznych formách, od djského soundsystému cez štvorčlenný, päťčlenný až po jedenásťčlenný swingujúci band. V Bratislave vystúpia ako sextet.

Vstupenky na podujatie sú v predaji v sieti Ticketportal.

poster_print_final

Zdroj: design factory