Dvě slunce Anety Langerovej rozžiarili amplióny.

Aneta Langerová sa spojila s iniciatívou #kulturunezastavis. V rámci happeningu OŽIVENÝ OBECNÍ ROZ-HLAS zaspievala v sobotu 20. februára do ampliónov na štyroch miestach Českej republiky.  

V sprievode klaviristu Jakuba Zitka naživo zazneli tri piesne z jej nového albumu Dvě slunce. Z bezpečnej vzdialenosti tak obyvatelia Doubku, Mukařova, Poříčan a Sadské mohli počuť a spoločne si s Anetou zaspievať Bílý Den, Marii, či poetickú pieseň Jak krásné je být milován, nechýbala ani Voda živá. „Bude to chcieť trochu predstavivosti. I keď ma neuvidíte, môžete si spievať so mnou tak, ako na koncertoch. Zostaňme v spojení a neztrácajme nádej, nech hudba znie a Dvě slunce svietia!” vyzvala Aneta miestnych.

Iniciatívu #kulturunezastavis založil súbor Cirk La Putyka, ktorý zároveň upozorňuje, že cieľom akcie nie je protest proti vládnym nariadeniam. Chce poukázať na paralýzu kultúry, kultúrnych zariadení a kultúrneho priemyslu a na absenciu kultúry v spoločnosti.

Aneta Langerová z ampliónov: https://youtu.be/8qsmZZC-EuA
www.facebook.com/AnetaLangerovaOfficial/
www.instagram.com/langerova_aneta/
www.langerovaaneta.cz
www.kulturunezastavis.cz

#anetzamplionu #kulturunezastavis #ozivenyobecnirozhlas

Album Dvě slunce na: iTunes, Spotify, Supraphonline a ďalších digitálnych službách: https://anetalangerova.lnk.to/DveSlunce  
Ďakujeme za podporu: Český rozhlas Radiožurnál, RTVS Rádio Slovensko, Toyota Domanský, SHERWOOD Digital, Supraphon, OSA

Zdroj: SUPRAPHON