DPOH mestské divadlo: (Snáď) mrazivý február!

Nedávno sme vstúpili do nového roku 2012. Či bude lepší alebo horší, ako ten predchádzajúci, nevieme. S istotou však vieme sľúbiť, že február v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava bude opäť zaujímavý, vtipný, smutný i detský. Nech sa páči, naša februárová divadelná ponuka.

Prvým februárovým predstavením bude romantická komédia Bosé nohy v parku. 2. februára o 19.00 hod., v ktorej vás divadelní manželia Marek Majeský a Lucia Rózsa Hurajová privítajú vo svojom novom, malom a navyše studenom príbytku, v ktorom otestujú svoj novomanželský zväzok. „Pomáhať“ im budú i svokra Marta Sládečková, sused Štefan Kožka, či opravár Pavol Šajmovič.

Dve jednoaktovky Woodyho Allena s názvami Riverside Drive & Old Saybrook sa dotýkajú vzťahov, lásky, ale tiež nevery. Dušan Cinkota, Michaela Čobejová, Robert Roth, Richard Stanke, Petra Vajdová, Lucia Vráblicová a Tomáš Vravník sa ocitnú v partnerských vzťahoch, ktorých súčasťou je autorov špecifický humor, inteligentná irónia a množstvo nepravdepodobných bláznivých situácií. Woodyho Allena si môžete pozrieť až dvakrát – 3.2. a 28.2. o 19.00 hod.

Divadelný spolek Frída po úspešnej hre Jako Thelma a Louise prichádza do MDPOH s inscenáciou Medzi nebom a ženou. Divadelné predstavenie zachytáva vznik, vývoj a zánik jedného vzťahu. Pocity šťastia sa striedajú s nenaplnenosťou. 6.2. o 19.00 hod. si môžete pozrieť príbeh jednej lásky s Dianou Mórovou, Martinom Trnavským a Radimom Novákom.

8. februára na vás čaká zase „partička“ hercov (L. Latinák, M. Miezga, R. Jakab, J. Kemka), ale tiež M. Huba, J. Oľhová, D. Abrahámová a D. Kavaschová, ktorí sa predstavia v „crazy“ tragikomédii Goldbergovské variácie. Hra z pera G. Taboriho zachytáva prípravu divadelného predstavenia, v ktorom vedie režisér (Martin Huba) sarkastický dialóg so svojim asistentom Goldbergom (Marián Miezga) (nielen) o zmysle života a divadla.

Až dva februárové dni v MDPOH budú patriť detským divákom. 10.2. o 10.00 h a 12.2. o 15.00 h im predstavíme poučné príbehy pomenované podľa najväčšieho gréckeho bájkara – Ezopa. Traja divadelní klauni deťom porozprávajú tri príbehy O včelách, O peniazoch a O opiciach, ktoré budú plné vtipu, ale i ponaučenia a sprestria ich veselé chytľavé pesničky. Predstavenie je vhodné pre deti od 6 rokov.

Nitrianske Divadlo Andreja Bagara predstaví 22. februára bratislavským divákom hru Màtve duše, ktorá vznikla na motívy slávneho románu N. V. Gogoľa. Inšpiráciou mu bolo Danteho Peklo a tak vzniklo dielo zobrazujúce komický, ale tiež znepokojujúci obraz spoločnosti. Inscenácia získala cenu DOSKY 2010 v kategórii Najlepšia hudba (Marián Čekovský) a bola nominovaná na cenu DOSKY 2010 v kategórii Najlepší mužský herecký výkon (Richard Stanke). Môžete vidieť tiež Zuzanu Kanócz, Kristínu Turjanovú, Juraja Hrčku, či Evu Pavlíkovú.

Vtipom bude sršať hra Stalin v Žiline z pera Ľubomíra Feldeka. Hrdý Žilinčan daroval svojmu rodnému mestu originálnu hru plnú nostalgických spomienok. Ožívajú v nej 50. roky minulého storočia vnímané detskými očami a prezentované brisknými, autentickými komentármi starého a múdreho rozprávača. Predstavenie malo premiéru pri príležitosti autorovho životného jubilea a v MDPOH ho uvádzame následne po žilinskej premiére – 29.2. o 19.00 hod. môžete vidieť skvelých slovenských hercov ako Mariána Geišberga, Annu Čonkovú a iných.

Nechajte sa inšpirovať našou februárovou divadelnou ponukou a navštívte MDPOH. Tešíme sa na vás!

Zmena programu vyhradená!

Vstupenky je možné zakúpiť v Turistickom informačnom centre na Klobučníckej ulici 2, v sieti Ticketportal (www.ticketportal.sk) alebo hodinu pred predstavením v pokladni divadla. Bližšie informácie na www.mdpoh.sk.

Zdroj: DPOH
Publikoval: Redakcia GREGI.NET