DPOH mestské divadlo: Divadlo vnemov prichádza opäť na Slovensko!

I takto označujú české média netradičný divadelný súbor Cirk La Putyka, ktorého prvé predstavenie – La Putyka, videli návštevníci Mestského divadla P. O. Hviezdoslava už dvakrát.

Súbor, ktorý pozostáva zo šestnástich členov z radov hercov, muzikantov, akrobatov a tanečníkov, sa inšpiruje žánrom s názvom Nový cirkus. Tento žáner vznikol v 70. rokoch vo Francúzsku a jeho hlavným cieľom bolo skåbenie činohry, cirkusových prvkov a pouličného umenia. Prostredníctvom akrobacie, tanca, hudby, svetla a farieb umelci rozprávajú príbeh plný metafor, divadelných obrazov a striedaní dejových línií. Vzniká tak umelecké dielo, ktoré skutočne pošteklí všetky zmysly nadšeného diváka.

Divadlo vnemov

Ani v novom projekte s názvom UP´END´DOWN nebudú chýbať spomínané prvky, no s tým rozdielom, že herci zo súboru Cirk La Putyka sa s cirkusovými disciplínami ako teeter board, šály, lana a strapsy, nikdy pred tým nestretli.
Dejová línia rozpráva príbeh muža (Rostislav Novák st.), ktorý zomiera na križovatke pod kolesami auta. Na prahu smrti muž rekapituluje svoj doterajší život. Jeho spovedi sa prizerajú postavy anjelov, ktorí si prišli pre zomierajúceho.

Mužove spomienky sugestívne dopåňajú tancujúci herci. Efektné kulisy, ohromujúce pohybové kreácie, originálne triky, hra svetla a farieb, úžasné kostýmy a líčenie hercov sprevádza hudba Vojtìcha Dyka, Jakuba Prachaře a Jana Maxián, členov kapely Night Work, ktorá v Čechách získala hudobné ocenenie Andìl 2010 v kategórii kapela roka. Strhujúce 75 minútové predstavenie nadchne každého, ktorý 12., 13. a 14. septembra o 19.00 h zavíta do Mestského divadla P. O. Hviezdoslava. Zážitok bude skutočne stáť za to!

Viac informácií na www.mdpoh.sk a www.mdpoh.sk

Zdroj: DPOH
Publikoval: Redakcia GREGI.NET