Do Zálesia sa vráti Slovenské národné divadlo, koncert odohráaj objav roka Tamara Kramar

27. augusta zmení na festivalový areál, kde si dosýta, slobodne a bez obmedzení môžete vychutnať divadlo a hudbu. Neďaleko Bratislavy vystúpia Slovenské národné divadlo, hudobník Marián Slávka s projektom vLáska, objav roka Tamara Kramar, skupina Tornádo Lue, umelec Džumelec, prídu Madam Bujna a Hudobné združenie a po prestávke sa vracia aj ikonické šapitó.

Záleská divadelná púť má na mape festivalov stále miesto už viac ako dekádu. Kultúru a umenie prináša tam, kde by ste ju bežne nečakali – priamo do centra satelitnej obce s dvomi tisíckami obyvateľov. Hudobno-divadelný program každoročne priláka do Parku Zálesíčko množstvo detí a ich neposlušných rodičov.

Vystúpi Božidara Turzonovová

„Od vzniku cítime naliehavú potrebu priniesť kultúru blízko ľuďom, o to viac v poslednom období. Robí z nás citlivejších a vnímavejších ľudí. Za hudbou a divadlom netreba cestovať ďaleko, stačí vyjsť z domu. Náš festival spája susedov, formuje vkus a umožňuje stretnúť sa pri kvalitnom programe,“ hovorí o festivale Nikola Žišková z Občianskeho združenia Naše Zálesíčko, ktoré zastrešuje podujatie už 12 rokov.

Program festivalu je rozdelený na hudobnú a divadelnú zložku. Záleská maringotka – kultúrna bunka a ikonické červeno-biele šapitó privítajú na svojich doskách Divadlo Žihadlo, Divadlo Hopi hope, Sacra Circus, Bábkové divadlo na rázcestí a Divadlo Úsmev. Vrcholom podujatia bude predstavenie SOVA v podaní slovenskej hereckej špičky. Po dvoch rokoch Zálesie privíta Slovenské národné divadlo, s ktorým do obce zavíta herečka Božidara Turzonovová.

Záleská divadelná púť plynule nadviaže na sympózium Plenér na Korze, v rámci ktorého počas 19. – 26. augusta žila a tvorila na Korze Zálesie štvorica umelcov – Monika a Bohuš Kubinskí, Mira Podmanická, Erik Sikora. Program festivalu sa začne vernisážou výstavy.

Marián Slávka aj Tamara Kramar

Hudobný kút poctia návštevou stálice i nové tváre scény. Program otvorí recitál v podaní trojice

Ľubica Mešková, Miloslav Hoschek, Andrea Bálešová. V piatok zavŕši večer kapela X BAND.

V sobotu nebude chýbať budíček s Funny Fellow a ich spanilá jazda Zálesím. Premiérovo na podujatí vystúpi speváčka Tamara Kramar, ktorú hudobní recenzenti označujú za objav roka. Hudobník a klavirista Marián Slávka predstaví svoj projekt vLáska.

Na festival sa po roku vráti laureát Ceny Oskára Čepana Erik Sikora alias Džumelec s originálnymi skladbami plnými poučných textov. Stačí mať pri nich otvorenú myseľ a pozorne počúvať. Vystrieda ho kultová kapela Tornádo Lue, po ktorej vystúpi punková skupina Veľká Potreba. Záver festivalu sa ponesie v tónoch francúzskych šansónov od Madame Bujna a Hudobné združenie.

Podujatie Záleská divadelná púť s podtitulom festival pre deti a ich neposlušných rodičov od jeho vzniku pripravuje miesta komunita dobrovoľníkov.

PROGRAM
Park Zálesíčko

Piatok 26. augusta 2022
Vernisáž výstavy Plenér na Korze
17:00 Ľubica Mešková, Miloslav Hoschek, Andrea Bálešová – recitál 18:00 Divadlo Hopi hope – Emilyna ruža
19:00 Sacra Circus – Praxchy 20:00 Diskusia
21:00 X BAND

Sobota 27. augusta 2022
10:00 Úvod s Funny Fellows – hudobná jazda a súťaž o najchutnejšie Raňajky v tráve Hudobný kút
13:00 Tamara Kramár
15:00 vLáska
17:00 Džumelec
19:00 Tornádo Lue
21:30 Veľká Potreba
22:30 Madame Bujna + Hudobné združenie Divadelný kút
10:00 Bábkové divadlo na rázcestí – O sliepke, ktorá sa nevzdala 12:00 Divadlo Žihadlo – Kohútik a sliepočka
14:00 Bábkové divadlo na rázcestí – Cyber Cyrano 16:00 DivadloÚsmev – Magický dom Madam Dragana 18:00 Divadlo Žihadlo – Udatná posádka
20:00 Slovenské národné divadlo – Sova

Viac informácií nájdete na webe www.nasezalesicko.sk alebo www.zaleskaput.sk, a tiež na sociálnych sieťach.

Zdroj: TS