dnb@subclub: Temný drum and bass zo slnečnej Brazílie!

Od Brazílčana sa čaká, že bude miešať letné oddychové skladby pretkané slnečnými lúčmi. BTK však svoje tracky varí pre lable ako Renegade Hardware alebo Virus v spolupráci s ďalšími mäsiarmi ako Meth či Ink. Preto sa hodí ako skvelá prísada do nášho mlynčeka na mäso 21.1. v Subclube ;).

Vinicius je meno, ktoré už na prvý pohľad alebo prvé počutie znie exoticky. Ak sa bližšie zaujímate o futbal, konkrétnejšie o ten brazílsky, viete, že po trávniku behá niekoľko hráčov s týmto menom. Vinicius Honorio však medzi nimi nie je. Ten si vybral, že bude útočiť na poslucháčov drum&bass-u a nie na brankára súpera.

Útočil z najväčšieho brazílskeho mesta Sao Paolo, až kým sa nepresťahoval do Švajčiarska, kde momentálne žije. Jeho prezývka je BTK a minulý rok sa častokrát vyskytovala vedľa mena Optiv. Ak ste boli vo Švajčiarsku, mohli ste stretnúť obidvoch držiteľov týchto mien osobne v meste Bern. Vinicius si vybral Švajčiarsko, kvôli lepšej dostupnosti k hudobníkom a labelom, ktoré mal rád. A aj kvôli čokoládke. Optiv (člen známych Cause4Concern) sa tam takisto presťahoval pred niekoľkými rokmi. Toho tam zaviedli cesty lásky. Časom sa začali stretávať v štúdiu a robili hudbu, ktorá ich baví. Prvá vydaná skladba, ktorú spoločne urobili, nesie názov ‘Crawler‘ a na druhej strane vinylu ju dopåňa ‘Music Within‘. V štúdiu si rozumejú, hudbu cítia rovnako a ich snaženie si všimli aj majitelia ďalších vydavateľstiev. Ed Rush s Optical-om si vybrali pre svoj label tracky ‘Backlash‘ a ‘Lurker‘, v apríli bol BTK dohodnúť vydanie niektorých skladieb so zástupcami labelu RAM a jeho sesterského vydania Frequency.

BTK

Dohoda bola dodržaná a prvý vinyl sa dostal do predaja o pol roka neskôr. Hľadajte ho pod označením FQY046. Od Frequency je k labelu RAM iba jeden krok. Presvedčili sa o tom nielen Sub Focus či Basher. K spomenutým releasom, treba ešte pridať platne na labeloch Dispatch, Renegade Hardware a tým sa môže uzavrieť hudobné pôsobenie tohto dua v roku 2011.

Vráťme sa ale ešte pred rok s dvomi jednotkami na konci, keď BTK (inšpiráciu k prezývke našiel v brazílskom seriáli, v ktorom sa vodič kamióna volal Butoque, ako DJ-ská prezývka mu však neznela až tak dobre, tak ju o niečo skrátil) ešte nemal na konte toľko releasov. Drum&bass sa mu zapáčil v roku 1999 a patrí do skupiny DJov, ktorí sa na základe toho, že túto hudbu začali hrávať, dostali aj k jej produkcii. Prvé releasy vydal ako člen zoskupenia Identity.

Malé veci sa začali meniť na väčšie v rokoch 2008 a 2009, kedy prechádzal z identity Identity na BTK. V štúdiu odložil slúchadlá a do zvukovej karty zapojil nové monitory. Začal čítať knihy o úprave zvuku a otvoril aj manuál ku Cubase. Niekoľko rád dostal aj od kamarátov, ktorí mali väčšie skúsenosti a tak sa mu podarilo zdokonaliť skladby ešte viac. Svojej práci veril, odhodlal sa, že vlastnú tvorbu pošle majiteľom labelov, o ktorých si myslel, že by zapadla do ich koncepcie. Odpovede, ktoré prišli naspäť, boli kladné.

Od Brazíčana by väčšina ľudí čakala, že bude robiť letné oddychové skladby pretkané slnečnými lúčmi, BTK však svoje tracky poslal do labelov ako Renegade Hardware. Niekoľko skladieb mu tam aj vyšlo. Či už v spolupráci s ďalšími zabijakmi ako Meth a Ink, alebo samotnému.

Koncom roka 2010 spustil vlastný label – Dutty Audio a tak ako ostatní pred ním, aj on sa k tomuto kroku rozhodol hlavne z dôvodu, aby mohol vydávať vlastnú hudbu, ako sa mu páči, a bez toho, aby mu niekto prikazoval ako ju robiť. Prvý releasom je ‘Straight Up EP‘, ktoré obsahovalo štyri skladby z majiteľovho štúdia. Na druhom EP nájdete remixy jeho skladieb, o ktoré sa postarali Optiv, Mindscape, Octane & DLR a Genotype. V decembri 2011 vyšli zatiaľ posledné dve skladby na tomto labeli – ‘Drop It‘ a ‘Whatever‘. Ide o siedmy release.

Novinky zo štúdia, ktoré má BTK pripravené na vydanie v roku 2012 a hudba, ktorá sa mu páči, odznejú v jeho sete 21. januára v bratislavskom Subclube na party dnb.sk@Subclub presentz! Lineup doplnia Philip TBC, Kiara a Matis.

Profil uverejnený s povolením vydavateľa magazínu Wave, pre ktorý ho napísal Quite. Info o akcii aj na Facebookovej stránke!

BTK

Zdroj: Silwer
Publikoval: Redakcia GREGI.NET