dnb@subclub: Happy Hippy a slečna, ktorá rada experimentuje !

Za ten správny pomer originality, pestrosti a zábavy sa 23.7. v Subclube zaručí jeden z najpovolanejších, rakúsky junglový guru – Spaceant. O tvrdšie nátury sa postará druhý headliner, rakúska divožienka Miss Shina.

Spaceant – Happy Hippy sa vracia!

Spaceant začal s djingom v roku 87`. Málokto by pri jeho mladistvom vzhľade a pestovaných dredoch, siahajúcich takmer po pás uveril, že tento „týpek“ už má cez 40 rokov. Pri výbere djského pseudonymu ho ovplyvnila láska ku komixom a japonským filmom o netvoroch:-). Produkcii sa venuje už vyše 14 rokov.

Na otázku, či má radšej produkovanie, alebo djing Spaceant odpovedá: „Sú to dve rozdielne veci, dj-ing je robenie párty, ale často nemám k dispozícii také tracky, aké sa mi páčia, a tak si ich sám spravím.“ V roku 2002 vydal prvú platňu Wickedsquad & MC SAS – Domo-Kun-Bogle (Wicked Vinyl 01). Koncom roku 2005 nasledoval Wicked Vinyl 02 so skladbami „Lick Dem Down“ a „Happy Hippy“, o rok neskôr Wicked Vinyl 03 nesúci junglovačky „Hut Den Hut“ a „Hypnotic“. Pre veľký úspech vyšli pod hlavičkou Wickedvinyl ešte ďalšie 3 dosky ozačené poradovým číslom na ktorých sa podieľali mená ako Raggatwins, Demolition Man, alebo General Levy.
Gerd Holoubek, ako znie Spaceantove občianske meno je zakladateľom dnes už kultovej junglovej crew a rovnomennej akcie vo Viedenskom klube Flex s názvom Wicked. Vo svojich začiatkoch hrával hip-hop a raggae, neskôr ho pohltil jungle, ktorý ho drží dodnes.

Jeho špecialitou je mix rôznych hudobných žánrov, vlastnej produkcie – pozostávajúcej zo skladieb štýlovo siahajúcich od jungle, raggajungle, cez drum and bass, hip hop až po hardcore, do jedného prepracovaného energického celku. Sám presne nevie čo nosí vo svojom djskom kufri: „Chopstick, Rewind, Rawhill crew, veľa mojich dosiek sú whitelable, pri ktorých nemám žiaden šajn, kto ich spravil…“, zhàňa Spaceant.

Medzi umelcov, ktorý ho inšpirujú radí napríkladl; Burro Buntona, Cecila, Ragga twins, Collage, Jamalského, RColu. Vo svojom voľnom čase rád relaxuje v spoločnosti priateľky a pozerá kreslené rozprávky. Okrem toho sa venuje tvorbe komixu a živí sa prácou v hračkárstve. Viac info, hudobné ukážky a množstvo obrázkov WickedSquad nájdete na www.wicked.at, alebo www.runchcomics.at/.


Miss Shina – slečna, ktorá rada experimentuje

Miss Shina začala s djingom v roku 2001 ovplyvnená akciami známych rakúskych crew ako Sprawl či Trife Life. Jej chuť experimentovať a záujem skúsiť niečo iné, ju priviedol ku koreňom drum and bassu – junglu. Práve tento žáner a rôzne meshupy jej dali to, čo hľadala – tracky s ragga, hip-hopovými vokálmi v kombinácii s ťažkými amenmi. Po období experimentovania si trúfla zájsť až za hranice junglu a drum and bassu a zakomponovať do svojich setov hardtek, tribe či breakcore. Od roku 2002 je aktívnou členkou Likkle Bash Foundation soundsystému, ktorý organizuje pravidelné akcie v Salzburgu a hornom Rakúsku.

Po tom ako sa v roku 2006 presťahovala do Viedne, centra rakúskej drum and bassovej scény, sa stala Spaceantovou pomocou rezidentkou novej hudobnej rodiny GROOVE BAGASCH. Práve táto kru vlastní jeden z najlepších soundsystémov v krajine a sú obľúbení pre svoju multižánrovosť a jedinečný bláznivý štýl, takže Shina nemala problém zapadnúť.

Okrem toho sa občasne zúčastňuje djských workshopov ako lektorka pre začínajúcich djov. Jej heslom je „byť odlišná od ostatných“, čo dokazuje vo svojich bláznivých setoch.

Osviežujúci a pestrý lomcovák z bicích, basov a dredov sa bude podávať v sobotu 23.7.Subclube. O vyváženosť jednotlivých prísad sa postará päť djov z toho dvaja zahraniční headlineri len za 4 eurá do 23:00! Po jedenástej to bude o euro viac. Prievan v peňaženke neurobia ani drinky na bare. Tento krát v akcii hruškovica.

dnb@subclub

Zdroj: Silwer
Publikoval: Redakcia GREGI.NET