DMX sa stáva headlinerom festivalu Hip Hop Žije.

Organizátori sa rozhodli oznámiť meno hlavnej hviezdy spomínaného festivalu. Najlepšie mená zo Slovenska a Čiech tak doplní velikán svetovej hip hopovej scény – DMX.

Earl Simmons aka DMX figuruje na scéne už od deväťdesiatych rokov. Na konte má obrovské “rapové hymny” ako napr. X Gon‘ Give It To Ya, Party Up, Where the hood at, Lord give me a sign, Ain’t no sunshine a mnoho ďalších.

Svoj debutový album s názvom It’s Dark and Hell Is Hot vydal až v roku 1998. V tom istom roku vydal aj jeho nasledovníka s názvom Flesh of My Flesh, Blood of My Blood. Nasledovali nahrávky …And Then There Was X, The Great Depression, Grand Champ a Year of the Dog… Again.

Rapper DMX sa vo svojej kariére nevenoval iba hudbe, mohli sme ho vidieť aj vo viacerých filmoch. Najznámejšími sú asi Lovec policajtov,Belly, Romeo musí zomrieť, Smrteľný zásah, Kolíska do hrobu alebo Neumieraj sám.

DMX vystúpi v sobotu 28. júna v Bratislave na Zlatých pieskoch. Nenechaj si újsť jeho jedinečnú show, normálne lístky a VIP lístky za zvýhodnenú cenu nájdete tu. Špeciálny balíček – tričko Hip Hop žije + lístok nájdete tu.

DMX time line 2

Zdroj: Hip Hop Žije