Debutové EP a pútavý videoklip. horhi predstavuje hudobnú novinku s názvom 4u2c

horhi nie je na slovenskej scéne úplným nováčikom. Vo svojom repertoári má úspešné spolupráce s raperom Markom Damianom a tiež Taomim, s ktorým v januári tohto roka spoločne predstavili hudobný projekt iRiS. Teraz prichádza so svojím debutovým EP, ktoré nesie názov 4u2c.

Hudobná novinka ponúka sedem skladieb, ktoré otvárajú témy hľadania vlastnej identity a tiež otázky lásky a vzťahov v dnešnej dobe. Multižánrové EP horhi nahrával prevažne v Amerike, no jeho finálnu podobu dokončil doma na Slovensku. „Prvý track vznikol v novembri minulého roka, ku ktorému som neskôr natočil aj klip. V tom čase som ešte nevedel, že to vyústi do EP. Väčšina skladieb vznikala začiatkom nového roka, inšpirácie som čerpal zo životných skúseností,” opisuje proces tvorby horhi. 

Špecifickým okrem jedinečného zvuku na EP je aj fakt, že horhi nahrával so speváckym zborom Magnólia z Michaloviec. Spolupráca bola podľa jeho slov nad očakávania a nahrávanej skladbe dodala nový rozmer. „Môj najobľúbenejší track z celého EP je asi skladba „uz nemas co skryvat”, o ktorej produkciu sa postarali môj spolužiak z Ameriky – Justin, Marko Bröstl, raper WEN, ja a mastering k skladbe urobil Vlado Meller.” Ten sa v minulosti podieľal aj na albumoch pre umelcov akými sú Kanye West, Michael Jackson, Red Hot Chilli Peppers a ďalší.

Nové EP sprevádza aj pútavý videoklip k singlu „spamujes mi dm’s”, ktorý sa nakrúcal v Prahe. O jeho vizuálne spracovanie sa postarala produkčná spoločnosť Seeya Creative a reprezentuje únik z reality. “To, čím sme si prešli v minulosti z nás robí takých, akými sme dnes,” vysvetľuje horhi. “Nakrúcanie bolo pre mňa mierne stresujúce, pretože som pred kamerou stál prvýkrát. Vďaka pomoci skvelého produkčného tímu na čele s Vojtom Starým sa nám podarilo videoklip dotiahnuť do úspešného konca. Vo videu je so mnou aj producent biobulin, s ktorým sme spolupracovali aj na iných skladbách v rámci EP.”

EP 4u2c je už teraz dostupné na všetkých streamovacích platformách.

Sleduj horhi: Instagram | TikTok | YouTube

TS