Debustrol v Randal Clube.

Stálica medzi metalovými kapelami. Drsné pózy a hutný zvuk. Debustrol si pripomínajú staré časy a tlačia pred sebou žiarivú budúcnosť. Česká metalová legenda sa predstaví 28. septembra v bratislavskom Randal Clube.

Boli mladí a drzí. Nevychladli a pribúdajúce roky na tom nič nezmenili. Dnes sú ešte drzejší a drsnejší. Takejto konkurencie by sa bál aj Fredy Krueger či Antikrist, ktorí boli témami kapely, ktorá ako jedna z prvých definovala thrash metal v Československu. Legenda uznávaná ďalšími nasledovníkmi.

Ak by sme mali profesionálne charakterizovať ich zvuk, tak je niekde medzi ranným Machine Head a Slayer – veľký vzor, ktorému prednedávnom robili garde pri jeho rozlúčkovom koncerte v Prahe. Ak sa chceme vyjadriť slovníkom kapely, tak je to old school, pred ktorým si „useriete“ – analógia nad ich slávnym sloganom z demo pásky Vyznání smrti: „Tak si všichni userte, je tady Debustrol!“ Sú poriadne ostrí a kto sa ostýcha nech nelezie do ich sveta. Kapela začínala v roku 1986, kedy sa do Československa pozvoľne dostával extrémny metal. Poriadny rozruch spravili o dva roky v Prahe na Death Metal Session, kedy šialenstvo spôsobené fanúšikmi malo za následok, že hlavný usporiadateľ koncertu Vlasta Henych z Törru chcel koncert zrušiť. Taký rozruch vedela spôsobiť skupina Debustrol.

Kvarteto nahrávok Neuropatolog, Svět co zatočí s tebou, Chytrá past, Vyhlazení, prednedávnom vyšlo na zberateľskom a remastrovanom boxe Příchod Antikrista. Ide o tie najvýznamnejšie počiny Debustrolu, pričom Neuropatolog bola taká populárna, že sa umiestnila na druhom mieste oficiálneho predaja v Čechách. Tematika smrti a temnej stránky ľudskej psychiky priťahovala aj poslucháčov mimo metalovej hudby. Hlavným tvorcom muziky a textov je spevák a gitarista Kolinss, ktorí sa prednedávnom vyjadril, že tým ozajstným motorom sú práve fanúšikovia, vďaka ktorým stále hrajú do roztrhania tela.

https://www.facebook.com/events/1150345328501240/

Zdroj: TS