David Key a Gipsy Čave roztancovali rómsku osadu

Slovenský spevák David Key neostal nič dĺžny svojej hudobnej povesti a rozhodol sa, že koniec roka ukončí poriadne temperamentným singlom. Na spoluprácu si tentoraz pozval dvojicu kamarátov z rómskej skupiny Gipsy Čave. „“Nápad na spoločnú pesničku vznikol spontánne, keď sme sa stretli v šatni po jednom z vystúpení.

S Aďom Kotlárom a Ľubom Kmeťom sme si krátili čas muzicírovaním, až prišlo na pesničku Jali Dali, ktorú naspievala maďarská speváčka Nótár Mary. Dávno som nepočul nič tak chytľavé, tak som chalanom navrhol, aby sme ju prerobili do slovenčiny. Keď som neskôr doma písal text, napadlo mi, že oni by svoju časť mohli spievať rómsky,“ prezrádza David Key okolnosti vzniku nového hitu, ktorý nazval Tancuj. „Keď som mal pieseň hotovú, zdala sa mi málo štipľavá. Chcel som poriadny rómsky  temperament. V tomto smere mi veľmi pomohol Stylo zo skupiny Mafia Corner, ktorý ju fantasticky zaranžoval,“ pochvaľuje si Key.

Na skladbu už stihli nahrať aj videoklip. „V čase ´lockdownu´ sme mali pri výbere lokácie veľmi obmedzené možnosti. S kameramanom Milošom Jurigom sme sa napokon vybrali do rómskej osady v Novom meste nad Váhom. A dobre sme spravili. Nemali sme žiadny špeciálny scenár, len sme sa chceli s ´romákmi´zabaviť, zatancovať si a spontánne nahrávať. Myslím, že na videu sa nám skvelú atmosféru, ktorú sme tam zažili, podarilo zachytiť,“ prezrádza ďalej. O úspechu svedčí aj to, že už počas prvého dňa od zverejnenia skladby Tancuj na  serveri Youtube, zaznamenali takmer 30 000 zhliadnutí. „To nás všetkých nesmierne potešilo. Predovšetkým sme chceli ľudí roztancovať a spraviť im v tejto neľahkej dobe dobrú náladu a odpútať ich od starostí, ktoré nás všetkých v súčasnosti sužujú,“ povedal Key na záver aj za spolupracovníkov.

Zdroj: TS