daniel b vydáva nový singel.

Zaseknúť sa v nefungujúcom vzťahu a hľadať cestu von, to je hlavná téma nového singlu „7 minutes“ od slovenského hudobníka daniela b. Skladba je prvou z pripravovaného EP.

daniel b sa v novej skladbe pohráva s indie-rockovým zvukom. V pozadí je počuť využitie syntezátorov ako významného hudobného prvku na dotvorenie atmosféry a vyváženie inak prevažne gitarovo-naladenej piesne. „7 minutes“ opisuje moment kedy si človek vo vzťahu uvedomí, že to, čo kedysi zmysel dávalo, ho pomaly stráca. Hodiny tikajú a jediným východiskom je všetko si navzájom povedať, kým je ešte čas.

O vzniku skladby daniel povedal: „Prvotný nápad prišiel ešte v roku 2019, kedy som napísal prvú verziu pesničky. Väčšinou sa k už dokončeným pesničkám, ktoré včas nenahrám nevraciam. 7 minutes sa však nejakým spôsobom sama vracala ku mne a tak prešla štyrmi rôznymi verziami, až napokon dostala túto podobu, ktorá so mnou z nejakého dôvodu rezonovala.“

daniel b je sólový projekt, za ktorým stojí Daniel Buc. Inšpirovaný DIY umelcami z celého sveta, daniel b nahráva v štúdiu, ktoré je iba na skok od jeho postele. Hudbe venuje väčšinu voľného času, ktoré mu momentálne štúdium na vysokej škole dovolí. „7 minutes“ je prvou skladbou z pripravovaného EP, ktoré by malo uzrieť svetlo sveta v lete 2021 a mohlo by byť prvou spoluprácou s Filipom Zemčíkom, ktorý stojí za kazetovým labelom ZTapes (@ztapes).

O dizajn obalu sa postarala talentovaná Kvet Nguyen (@kvetnguye). Kvet je slovensko-vietnamská fotografka a vizuálna umelkyňa ocenená druhým miestom na Svetovom bienále študentskej fotografie 2019. V súčasnosti dokončuje magisterské štúdium fotografie na VŠVU.

Credits:
Obal: Kvet Nguyen @kvetnguye
Foto: Kristína Kráľová @christiekralova

Linky:
všetky: https://linktr.ee/daniel_b
spotify: https://open.spotify.com/track/4aWgM65uByKAm2bnmxfN8j?si=02b479a94017446c
apple music:  https://music.apple.com/us/album/7-minutes-single/1552613513
bandcamp: https://danielbmsc.bandcamp.com/track/7-minutes
soundcloud: https://soundcloud.com/daniel-bmsc/7-minutes
instagram: https://www.instagram.com/danielfcknb
facebook: https://www.facebook.com/danielfcknb

Zdroj: TS