Citadela Cube Game: Sepromatiq – Nevzdáme to!!

Mladý, nespoutaný a úspěšný hardtechno producent dostává možnost předvést se na vyhlášené party Citadela, jejíž druhé pódium budou od setmění lynčovat ty nejpřísnější rytmy. Seznamte se s chlapíkem, který zůstává skromný i přesto, že je o něj zájem po celém světě.

Ahoj, u nás i v zahraničí jsi poměrně respektovanou postavou hardtechno scény. Přesto bych byl rád, kdybys zavzpomínal na začátky a prozradil nám, kdy a jak přišel ten okamžik, kdy sis řekl: „OK, chci být DJ / producent.“
Ahoj kámo:) K hudbe som sa dostal už vo svojich 6-tich rokoch, keď som začal navštevovať základnú umeleckú školu, ktorú som úspešne dokončil. Už na prvom stupni základnej školy som inklinoval k elektronickej hudbe. Moje prvé producentské počiny začali vznikať už v mojich 14-tich rokoch a pevne ma to drží doteraz. Počas môjho hudobného rastu som prešiel naozaj pestrým vývojom. Spočiatku to boli štýly ako rave, hardcore, house, neskôr to bolo dark, groovy a tribal techno. Po čase sa zase vo mne prebudilo moje tvrdšie ´JA´ a podľahol som hardtechnu. Tento štýl ma oslovil natoľko, že sa mu venujem doteraz a stále v ňom nájdem niečo, čo ma vždy okúzli :)

Ještě před pár lety se na Slovensko hromadně jezdilo na vyhlášené hardtechno mejdany. Jak to vypadá se slovenskou hardtechno scénou nyní?
Na Slovensku malo hardtechno naozaj veľkú základňu fanúšikov. Momentálne tu zostali len ´skalní´ fanúšikovia hardtechna. Z môjho osobného zistenia môžem povedať, že veľa fanúšikov elektronickej hudby cestuje za veľkými akciami do zahraničia. V poslednej dobe však začínam sledovať, že sa na akciách tohto typu objavujú aj nové tváre, čo ma teší.. Nevzdáme to!

Který ze svých tracků / desek považuješ za průlomový? Který ti otevřel bránu do světa?
Určite moja 1. hardtechno platňa Grosse Katastrophe, ktorá vyšla na vydavateľstve Animasola records. Keď som sa v roku 2007 prvý krát odhodlal poslať svoje tracky do vydavateľstiev, zostal som veľmi milo prekvapený, pretože o vydanie mojich trackov prejavili záujem Viper XXL, OBI, Dj Ocram, či Sven Wittekind. To ma naozaj nakoplo a dodalo sebavedomie ísť si za svojim cieľom.. Momentálne mám na svojom konte vyše 30 vydaných vinylov a množstvo digital releasov..

[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/users/11715333″ params=““ width=“ 100%“ height=“450″ iframe=“true“ /]

Máš nějaký vzor?
Keď nad tým tak rozmýšľam, ani nie :)

Spolu s Borisem S. rozjíždíte projekt Basscaps. Pověz nám o něm víc.
Spolu s Borisom už sa poznáme dlhší čas. Vždy mi bola jeho produkcia veľmi blízka a jeho tracky som zaraďoval často krát do mojich setov. Našu prvú producentskú spoluprácu dátujem začiatkom roku 2012, kedy sme s Borisom spáchali spoločný track na vinyl s titulom Sepromatiq with friends, ktorý vyšiel na jednej z TOP značiek hardtechna Cannibal Society. Po veľa pozitívnych ohlasoch sme sa začali uvažovať  o ďalšej spoločnej ceste a 1.1.2013 uzrel svetlo sveta náš zbrusu nový projekt BASSCAPS! Máme veľa plánov, veľa rozrobených trackov a nových nápadov, ktoré budú určite prínosom a niečím novým, neokukaným na hardtechno scéne. Práve v tejto dobe vychádza naše 1.spoločné EP s názvom WE ARE HERE na Frown digital. Druhé EP už je v pohybe a bude dokončené čoskoro. Ďalej chystáme…..to už sa nechajte prekvapiť, je sa načo tešiť :)

[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/tracks/76415787″ params=““ width=“ 100%“ height=“166″ iframe=“true“ /]

Jak vlastně taková spolupráce probíhá? Komunikujete jen na dálku nebo spolu trávíte čas i ve studiu?
Stretávame sa osobne dosť často, vždy rozpracujeme spoločne veľa materiálu a potom dorábame. V dnešnej dobe je naozaj veľmi ľahké komunikovať na diaľku. Pri produkcii sa veľmi dopĺňame a snažíme sa do trackov vtlačiť niečo nové, čo v tu chvíľu kopíruje našu spoločnú hudobnú hladinu a myseľ. Jednoducho BASSCAPS!

Prý chystáš i turné… řekni nám víc.
Je to v štádiu riešenia. Všetko to vypukne na jar, kedy ma bude možné vidieť i počuť v popredných kluboch po celej Európe a na konci turné by som mal znova zaskočiť do Južnej Ameriky. Viac informácií o koncepte môjho turné sa dozviete čoskoro :) 

Slyšel jsem, že děláš hudbu i pro reklamu a hry. Jak ses k této práci dostal? Do jaké míry máš v této branži „volnou ruku“ a svobodu? Stíháš deadliny?
Áno, je to pravda. Mám za sebou pár zákaziek pre komerčné televízie, amatérske, či internetové televízie.  Spolupracoval som aj s rádiami, ale čo ma dosť ohúrilo je tvoriť hudbu do počítačovej hry. Momentálne dokončujem kompletné ozvučenie jednej novej strategickej hry od efektov, cez ambientné podmazy, atmosfericko-dramatické scény až po hudbu pre trailer. Je to naozaj zaujímavá práca plná kreativity, ktorá ma nasaj baví.

Jak se ti vlastně daří skloubit dohromady zaměstnání a produkci?
Ako som už spomínal, hudbe sa venujem už od detstva a naozaj ma to napĺňa. Ja s tým proste žijem. Popri práci, víkendových cestovaniach za hraním si s radosťou veľmi často sadám za pc a mašinky a svoje nálady a pocity vyjadrujem vo svojin trackoch. Mám tolerantnú priateľku, ktorá ma v tomto všetkom podporuje :)

Už jsi přemýšlel o tom, jak bude vypadat tvůj set na Citadele?
Trošku hej, určite sa môžte tešiť na moje nové tracky, ktoré odoznejú na Citadele premiérovo. Na společný setik s Golpem sa veľmi teším, bude to naozaj perfektná party a viem, že si ju spoločne užijeme.

Díky za odpovědi, Nois

Zdroj: Citadela