Čisté Tvary vystúpia na poslednom koncerte pred dlhou tvorivou prestávkou!

Skupina Čisté Tvary pripravuje jedinečný koncert, ktorý bude posledný pred dlhou tvorivou prestávkou. Chce sa ním rozlúčiť s obdobím albumu „Zem Nás Chce Čistých“. Kultoví hudobníci zahrajú novinky, ale i staršie skladby z predchádzajúcich dvoch albumov a dokonca aj raritné single.

Vystúpia v netradičnom priestore Zámockého pivovaru v Bratislave, kde – ako tvrdia – bude ich hudba znieť inak ako boli doteraz ich fanúšikovia zvyknutí. Chalani sľubujú veľkolepú vizuálnu šou s premietaním originálnych videoklipov kapely. Ponúknu aj špecialitu – premiéru ich posledného klipu z albumu „Zem Nás Chce Čistých“. Nenechajte si ujsť tento neobvyklý zážitok! Lístky na koncert 15. októbra sa míňajú veľmi rýchlo, kapacita Zámockého pivovaru je totiž obmedzená.

Kultová kapela Čisté Tvary sa chystá na tvorivú prestávku, no ešte pred tým sa chce dôstojne rozlúčiť s fanúšikmi. Pripravuje unikátny koncert, kde – ako sľubuje – jej skladby budú znieť celkom inak.

12

„Zahráme v Zámockom pivovare v Bratislave. Je to netradičný priestor na náš typ hrania. Preto sme si istí, že to prinesie neobvyklý zážitok pre nás aj pre našich fanúšikov.   Tento koncert bude špeciálny z viacerých dôvodov. Jedným z nich je rozhodnutie, že pokiaľ nenapíšeme nový materiál, na pódium nevyjdeme. Preto bude toto vystúpenie rozlúčkou s obdobím albumu „Zem Nás Chce Čistých“. Opäť zahráme celý tracklist albumu, mnoho skladieb z prvých dvoch albumov a pridáme aj nejaké raritné skladby, ktoré často nehrávame. Plánujeme na pódium pozvať aj niekoľkých hostí úzko spätých s kapelou,“ vraví frontman kapely Juraj Péč. 

Posledný koncert Čistých Tvarov na dlhé obdobie bude 15. októbra. Originálni hudobníci opäť ponúknu veľkolepú vizuálnu šou.

„My si už našu hudbu bez istej formy vizualizácie ani nevieme predstaviť. Preto aj tento raz chystáme projekciu, ktorá bude sprevádzať celý náš koncert. Ďalšou špecialitou bude premiéra posledného 11-ho klipu, ktorý bol pripravený pre album Zem Nás Chce Čistých,“ dodáva Juraj Péč.

14

Kapacita Zámockého pivovaru je obmedzená a tak si túto hudobno – vizuálnu lahôdku vychutná len časť fanúšikov obľúbenej alternatívnej kapely. Čisté Tvary ubezpečujú, že aj keď ďalší koncert príde až o nejaký čas, bude stáť za to.

„Ideme na kreatívnu prestávku. Máme pocit, že je čas posunúť sa v tvorbe opäť niekam ďalej a na to človek potrebuje najskôr pokoj, meditáciu, aby zistil, kde sa vnútorne nachádza, našiel svoj stred a potom čas a silu aby potlačil tú svoju loď ďalej po prúde. Alebo proti prúdu?“ uzatvára s úsmevom bubeník kapely Matej Pliešovský.

Čisté Tvary fungujú v zostave Juraj Péč, Adam Mičinec, Matej Pliešovský a Ondrej Gregor. S kapelou hráva aj Oskar Rózsa. Kultová kapela vlani vydala nový album „Zem Nás Chce Čistých“, ktorým fanúšikov potešila po dlhých siedmich rokoch a absolvovala aj úspešné jesenné a jarné turné. V lete koncertovala na festivaloch Topfest a Žákovic Open. Lístky na posledný koncert pred tvorivou prestávkou si môžete kúpiť prostredníctvom siete predpredaj.sk (https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/8333/ciste-tvary—bratislava). Novú sériu limitovaných tričiek na https://www.cistetvary.sk/shop/tricka/ct-tour-2016-uni-psychedelic-black. Všetky aktuálne informácie o kapele Čisté Tvary nájdete na www.cistetvary.sk,  alebo na https://www.facebook.com/CistetvarySk?fref=ts.

1

Zdroj: Propaganda House s.r.o.
Foto: Pavol Karell