Circuit des Yeux se v říjnu vrací do Prahy s novou deskou -io

Hluboký smutek a osobní trauma. Před temnou realitou a bezútěšným žalem nad ztrátou svého blízkého přítele utíká Haley Fohr do -io, metafyzického prostoru zalitého všepohlcující hřejivou oranžovou barvou, do prostoru, kde západ slunce nikdy nezačíná a nikdy ani nekončí.

Před psaním svého šestého alba si Fohr alias Circuit des Yeux prošla obdobím osobní i tvůrčí krize a prázdnoty. První část roku 2020 strávila na nejsmutnější pláži svého života (během umělecké rezidence na malém ostrově Captiva na jihu Floridy), následný příchod pandemie a smrt blízkého přítele jen prohloubily její depresi a izolaci od okolního světa. Trápení přetavila do své doposud nejkomplexnější nahrávky -io, která proplétá atmosférické zvukové plochy, opojný čtyřoktávový hlas a strhující smyčcové sekce s klaustrofobickými texty. Album -io vzbudilo výrazný ohlas a dostalo se do výročních žebříčků hned několika významných magazínů, například The Wire, Crack, Magnet nebo NPR Music.

Dnes na loňskou desku navazuje vydáním nahrávky Live From Chicago, EP o čtyřech skladbách z alba -io nahraných živě a s kapelou v Jamdek studiu v Chicagu. EP vychází digitálně u Matador Records. Spolu s novou nahrávkou se v létě a na podzim vydá na turné po Severní Americe a Evropě se zastávkou 8. října v pražské MeetFactory.

Vstupenky za 390 Kč jsou k dostání na webu MeetFactory a v síti GoOut.

Koncert pořádají Heartnoize, MeetFactory a Scrape Sound.
Circuit des Yeux (US)
8. 10. 2022
MeetFactory, Ke Sklárně 15, Praha 5
FB event
www.heartnoize.cz
www.meetfactory.cz
www.facebook.com/scrapesound

MeetFactory je v roce 2022 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.

Zdroj: MeetFactory