Chlapcom z kapely Iconito asi preskočilo. V lete?! Čaj a med?!

Všetko nasvedčuje tomu, že tvorba ďalšieho dieťaťa pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad prináša úspech. Po známych menách ako Beáta Dubasová, No Name či Nocadeň chlapci z Iconita aj pod záštitou veľkého zahraničného vydavateľstva Warner Music predstavili nový singel a, zdá sa, že opäť trafili klinec po hlavičke. Už prvé tóny rytmickej zložky, ktoré s basovou linkou priam instantne dávkujú endorfíny šťastia a sťahujú poslucháča do tanca majú na svedomí fakt, že skladba bola zaradená do vysielania RTVS.

„Táto pieseň je pre všetkých, ktorí sa v nej nájdu, ktorým spraví deň a ktorým vyčarí úsmev či šklbne nohou“, vraví Kristián Dufinec a s úškrnom dodáva: „veď ju skúste nehybne presedieť celú“.

Ako je u Iconita známe, chlapci si dali záležať aj na texte –„podieľali sme sa na ňom v trojici – Lukáš, Kiko a Ondrej, no prvotný námet prišiel od Lukáša“, odhaľuje z procesu tvorby Michal Choma. „Piesní o láske je nespočetne veľa a každým dňom ich pribúda, preto sme sa hrali s metaforou o čaji a mede, čo nám pripadalo ako taká celkom dobrá kľučka, ako sa vyhnúť typickému slovníku v tejto už celkom premletej téme“ – zhodujú sa chlapci z Iconita.

Je síce pravdou, že predstava pitia horúceho čaju na kúpalisku v teplotách 30+ je viac ako netypická, ale, ako podotýka Ondrej, „práve v tom je čaro tej piesne, že je vlastne aktuálna celoročne! Veď ak vám letná láska vydrží, môžete si v zime s partnerom pod dekou zaspomínať trebárs aj pri čaji s medom…“

https://www.facebook.com/iconitosk/
https://www.instagram.com/iconito_sk/
www.iconito.sk

Zdroj: TS