Charitatívny koncert Rock 4 Uganda.

Projekt Rock 4 Uganda je charitatívna akcia na podporu HIV/AIDS infikovaným deťom a sirotám v Ugande. Pod záštitou organizácie Health Initiatives for Africa – Slovakia sa uskutoční v stredu 10.júla, v hudobnom klube Rock Cafe Bratislava.

Health Initiatives for Africa – Slovakia (HIA) v spolupráci s Health Initiatives Association založili v Auguste 2012 v ugandskom mestečku Buikwe detskú HIV/AIDS kliniku Jána Pavla II. Cieľom tejto kliniky je poskytovať komplexnú a kvalitnú zdravotnú starostlivosť nevinným obetiam HIV.

Deti nakazené prenosom z matky na dieťa stoja na okraji rodiny a spoločnosti. Bez primeranej zdravotnej starostlivosti väčšina z nich zomiera pred dovŕšením piateho roku života. Zlý zdravotný stav a zanedbávanie ich viditeľne odlišuje od zdravých detí. A pritom stačí tak málo – ľudský prístup a súcit. Lieky nie sú všetko, ale spolu s vôľou pomôcť a láskavým prístupom je možné týmto deťom otvoriť cestu do lepšej budúcnosti .

Za založením tejto kliniky stoja traja mladí ľudia zo Slovenska – dvaja lekári a sociálna pracovníčka. Spoluprácu medzi slovenskou a ugandskou stranou zabezpečuje vždy jeden z týchto aktivistov priamou účasťou na ugandskom projekte. Na klinike pracuje 13 lokálnych zamestnancov a traja slovenskí supervízori.

Koncertom pre Ugandu chce HIA poukázať na potrebu pomoci slovenským pracovníkom v Ugande ako aj podporu hygieny, vzdelania a zdravotnej starostlivosti deťom nakazeným vírusom HIV.

V oficiálnom programe vystúpi MUDr. Šilhárová, ktorá odprezentuje prácu slovenských lekárov   v Ugande. Ďalej sa predstaví vykonný riaditeľ Helath Initiatives for Africa- Slovakia, MUDr. Jozef Šuvada a Ing. Silvia Manduchová, riadiľka pre rozvoj a koordinátorka sociálneho programu.

V koncertnom programe vystúpia kapely Dana Victoria Band, On The Road a Intrepid – Metallica revival. Pripravený je aj prednes básní Kamila Peteraja v podaní herca Romana Matiska. Večerom bude sprevádzať herečka Zuzana Kyzeková.

– Výťažok zo vstupného 10,-€ poputuje na charitatívne ciele.
– Predpredaj v sieti Ticketportal.
– Každým zakúpením vstupenky podporíte rozvoj kliniky v Ugande.
– Oficiálne stránky Health Initiatives for Africa – Slovakia (HIA) – https://www.hia-slovakia.eu/

Ak spolu zachránime čo i len 1 ľudský život – naše poslanie MÁ ZMYSEL!

Zdroj: HIA – Slovakia o. z.