Bystrické tóny zaznejú celým Slovenskom! Prihláste sa a ukážte čo je vo Vás!

Pod názvom Bystrické tóny štartuje v týchto dňoch autorská a interpretačná súťaž pre hudobníkov, spevákov a autorov z celého Slovenska. Súťaž bude prebiehať v dvoch semifinálových a jednom finálovom kole a bude rozdelená do piatich kategórií – najlepší spevák, speváčka, kapela, skladba a najlepší text bez obmedzenia žánru a veku.

Víťazi jednotlivých kategórií získajú možnosť nahrať singel v profesionálnom nahrávacom štúdiu pod vedením hudobného producenta. Skladby budú následne oficiálne vydané na kompilačnom CD, ktoré bude odprezentované v slovenských médiách. Člen poroty Rastislav Škrinár, ktorý je aj organizátorom letného hudobného festivalu, si zároveň  zo semifinalistov a finalistov vyberie  kapelu, ktorá si na ňom zahrá.

Členmi poroty, ktorá rozhodne o víťazoch, sú renomovaní hudobníci zo Slovenska, ale aj z Čiech.

Zloženie poroty:

Lenka Dusilová – speváčka, skladateľka, hudobníčka a producentka

Päťnásobná držiteľka výročných hudobných cien – Anděl v kategórii speváčka roka. Album Baromantika je naviac aktuálne nominovaný medzi najlepšími hudobnými počinmi roku 2012 v nových hudobných Cenách Apollo.

Martin Valihora – uznávaný bubeník na medzinárodnej úrovni
Oľga Záblacká – speváčka, textárka, kreatívny producent
Jana Kozáková – speváčka, skladateľka
Peter Dobrík – skladateľ, hudobník a producent
Roman ,,Galo“ Galvánek – spevák, hudobník (O.B.D.)
Rastislav Škrinár – hudobník, majiteľ hudobného klubu

Vo finálovom kole okrem súťažiacich vystúpi aj množstvo zaujímavých hostí. Projekt pripravila umelecká agentúra IMIKO SLOVAKIA, s.r.o., v spolupráci s nahrávacím štúdiom PJ SOUND STUDIO a vydavateľstvom PJ RECORDS.

Podmienky účasti v súťaži Bystrické tóny: – najneskôr do 30. júna 2013 poslať na adresu PJ SOUND STUDIO s.r.o., Kapitulská 5, Banská Bystrica 97401 alebo na e-mail: info@nahravaciestudio.sk:
1. demonahrávku s maximálne tromi autorskými skladbami na CD (formát mp3, 250 Kb/s);
2. uviesť tip na svoj hit spomedzi zaslaných vlastných skladieb;
3. životopis a fotografiu skupiny, interpreta, autora;
4. každá zaslaná pieseň musí byť označená menami autorov hudby a textu, menom interpreta a ich kontaktnými telefónnymi číslami;
5. označenie kontaktnej osoby, resp. manažéra v tvare – adresa, telefónne číslo, e-mailová adresa.

Do súťaže nebudú zaradené nekompletné a nepôvodné nahrávky a podklady.

Autor alebo interpret nesmie mať podpísanú platnú vydavateľskú zmluvu a pieseň zaslaná do súťaže nesmie byť v médiách uverejnená pred  finálovým koncertom súťaže.

Ďalšie informácie a štatút súťaže nájdete na www.nahravaciestudio.sk

Zdroj: Organizátor