Brutal Assault 2017: Rekordný počet kapiel a séria špeciálnych vystúpení

Hudební festival Brutal Assault má kompletní sestavu pro ročník 2017. Jeden z největších metalových festivalů v Evropě tentokrát láká na rekordní počet 115 kapel.

Festival uprostřed pevnosti Josefov si už tradičně vystačí bez headlinerů. “Dramaturgie stojí na vyváženém lineupu. Rostoucí návštěvnost nám dává za pravdu, že fanoušci festivalu důvěřují,” popisuje organizátor Tomáš Fiala. Nezamýšleným leitmotivem letošního ročníku budou unikátní koncerty. “Řada kapel chystá speciální set, pro jiné to bude dokonce návrat po letech,” popisuje Fiala. Největší událostí je koncertní návrat tuzemských Masters Hammer, kteří nehráli naživo od roku 1992. Čerství držitelé ceny Břitva v kategorii album roku patří patří k nemnoha českým kapelám, které dokázaly výrazně promluvit do vývoje světové metalové scény.

Speciální koncerty chystají také například norští Emperor, kteří přijedou do Josefova připomenout album Anthems (1997). Jejich krajané Mayhem zase přehrají stylotvorný klenot De Mystheriis Dom Sathanas (1993). Švédští Tiamat zavzpomínají na své začátky setem postaveným na album Wildhoney (1994). Speciální program chystají také švýcarští Samael. Hned dva různorodé sety avizují také američtí Incantation.

Festival už tradičně nestaví program na velkých hvězdách, ale nabízí širokou škálu vystupujících. „Chceme, aby si každý návštěvník mohl užít co největší množství svých oblíbenců,“ uvedl Tomáš Fiala z organizačního týmu. Mezi dalšími potvrzenými kapelami jsou třeba švédští Opeth, američtí Nile, britští Electric Wizard, řečtí Rotting Christ, britští Architects, japonští Boris nebo kanadští Devin Townsend Project.

Po loňském mimořádném úspěchu se do areálu festivalu vrací také speciální “čtvrtá stage”, kde se bude hrát především experimentální a ambientní hudba. Už tradiční součástí bude také pokračování výtvarné výstavy Art-Brut-All. Jednou z novinek letošního ročníku je například propojení festivalu s neziskovou ekologickou organizací Sea Shepherd. Letos jedno z hlavních pódií ponese název organizace. Novinkou je také LED obrazovka na třetím pódiu.

Festival Brutal Assault patří mezi největší metalové festivaly v Evropě.  Vznikl v polovině 90. let jako malá akce na Moravě a často měnil místo svého konání. Přelom přinesl rok 2006, kdy díky atraktivnímu programu do Svojšic u Přelouče dorazilo 7000 lidí. Rok na to se festival přesunul do Josefova, kde zůstal do současnosti. Loňský ročník festivalu přilákal 18.000 fandů z celého světa.

https://brutalassault.cz/cs/
https://www.facebook.com/brutalassault.cz/

Zdroj: Obscure Promotion