Britská hviezda Katie Melua má nový album, uvádza ho singlom Your Longing is Gone.

Katie Melua, ktorá s úspechom koncertovala pred pár rokmi aj na Slovensku, vydáva nový štúdiový album Album No. 8. Novým singlom z albumu je skladba Your Longing Is Gone. Romantickú skladbu nahrala spolu s Georgian Philharmonic Orchestra a o aranžmány a produkciu sa postaral Leo Abrahams. Album No. 8 vychádza 16. októbra pod značkou BMG.

„Ako speváčka, ktorá spieva o láske a túžbe, som sa snažila preskúmať ako sa vyrovnať s blednúcou láskou a odchádzajúcou túžbou. Stáva sa to v bežnom živote a tieto nuansy majú veľkých význam,“ vysvetľuje Melua. „Pri písaní aj pri nahrávaní sme sa snažili túto realitu zachytiť, zobrazenú s prijatím a očakávaním lepších časov.“

Album No. 8, ktorý prichádza po dlhšej autorskej odmlke, je plný hlbších osobných textov. V tých sa Katia Melua pokúša zladiť zložitosť lásky v skutočnom živote s rozprávkovými predstavami o nej. Inšpiráciou sú jej aj ľudové piesne, ktoré navodzujú pocit kúzla magickej hodinky pomocou sláčikových aranžmánov. Ich hĺbka a pohyb evokujú prácu Charlesa Stepneyho z Rotary Connection alebo albumu Mother Nature´s Son Ramseyho Lewisa.

Katie Melua je jednou z najúspešnejších britských umelkýň, jej albumy boli po celom svete ocenené platinovou doskou až 56krát. Pochádza z gruzínskeho mesta Kutaisi, do Veľkej Británie sa presťahovala ako osemročná. Debutový album Call Off The Search vydala už v deväťnástich, sedem z jej desiatich štúdiových albumov sa stali britskými top 10: Call Off The Search, Piece By Piece, Pictures, THe House, Secret Symphony, Ketevan a vo vlastnej produkcii v roku 2016 kritikmi uznávanú kolekciu In Winter, ktorú nahrala so ženským zborom Gori v rodnom Gruzínsku. Katie Melua a Kate Bush sú jediné dve britské speváčky v histórii britských hitparád, ktoré sa so siedmymi po sebe idúcimi albumami dostali do top 10.

Album No. 8 vychádza 16. októbra a nájdete na ňom 10 skladieb:

  1. A Love Like That
  2. English Manner
  3. Leaving the Mountain
  4. Joy
  5. Voices in the Night
  6. Maybe I Dreamt It
  7. Heading Home
  8. Your Longing Is Gone
  9. Airtime
  10. Remind Me to Forget

Majte vždy informácie o Katie Melua z prvej ruky:
Instagram / Twitter / Facebook / Web / YouTube

Zdroj: TS