Breaková elita opäť ovládla Bratislavu

Už po siedmykrát sa na Slovensku stretla v tanečných súbojoch breaková špička zo Slovenska a  susedných krajín. Outbreakeri si zmerali sily v tanečných battloch sobotu 21. mája v nákupnom srdci Bratislavy.

Sleduj video a fotky z víkendovej akcie tu: https://www.redbull.com/sk/sk/stories/1331796758252/outbreak-2016-bratislava-central

Slovakia 2016 odštartoval prezentačnými bboy battlami jednotlivcov a dvojíc, z ktorých porota vybrala 16 najlepších, postupujúcich do vyraďovacích tanečných bitiek. Okruh adeptov na víťazstvo sa jednotlivými kolami postupne zužoval až po očakávané finále, plné napínavých a dynamických súbojov.

O osude súťažiacich rozhodla trojčlenná porota v medzinárodnom zložení – MG (Hasta La Muerte Crew – Slovensko), Sapa (Breaknuts Crew – Ukrajina) a víťazka Outbreak Europe 1 vs 1 dievčatá z roku 2014 Paulina (Breaknuts Crew – Poľsko). Atmosféru hypoval speaker Lil Pablo v tandeme so setmi DJa Miniboja (Hasta La Muerte Crew – Slovensko), ktorý v júli vyhral Red Bull BC One CR&SR Cypher.

outbreak-slovakia-2016-bratislava

Vo finále jednotlivcov sa stretol El Prcinho (víťaz Red Bull BC One CR&SR Cypher 2014) proti českému bratovi Marsonovi – tohtoročnému finalistovi tejto prestížnej súťaže jednotlivcov. V dramatickom finále si nakoniec lepšie poradil Marson. Finálový battle dvojíc nepatril nikomu inému, ako najväčším slovenským rivalom – Hasta La Muerte versus Stred. Za HLM battlil TwisterRomskim a za Stred Crew Slim KeinJendom. Šampiónmi Outbreak Slovakia 2016 sa stali v tesnom súboji stredoslovenskí breakeri.

Po kvalifikácii v OC CENTRAL pokračujeme koncom júla celosvetovým finále Outbreaku. Svoje stage rozloží už tradične v Banskej Bystrici, ktorá je kolískou podujatia. Outbreak Europe je súčasťou The Legits Blast festivalu, v rámci ktorého sa uskutoční okrem Outbreak Europe viacero zaujímavých projektov. Medzi najpodstatnejšie  patria Catch The Flava, Producer Challenge, Graffiti Jam, Open Mike, New Style Hustle, Undisputed, 3 x 3 Basket, The Legits Blast Concert, Rep Your Country a omnoho viac. Na niekoľko dní sa tak stane stred Slovenska najvyhľadávanejším miestom všetkých milovníkov hip-hopu, hudby, tanca a tých, ktorí majú radi zábavu a párty. Predpredaj lístkov na festival je už spustený, tak využi najvýhodnejšie ceny tu: https://goo.gl/ggeZA5. Nezabúdaj že cena vstupeniek sa bude postupne zvyšovať.

outbreak-slovakia-2016-bratislava2

Postupujúci Slováci na svetové finále Outbreak sú:

1vs1

  • El Prcinho (HLM) – víťaz Breakin’ Blast
  • Gorky (Strike Force One)
  • Nespi (Strike Force One)
  • Twister (HLM) – za účasť v semifinále Outbreak Europe 2015
  • Divoká karta pre víťaza jamu Repríza pokračuje

2vs2

  • Kein & Jendo (Stred)
  • Twister & Romski (HLM)
  • Tias & Meme (Stred)
  • Orbi & Gorky (Strike Force One)
  • Dexter & Spox

Pre viac info o Outbreaku a Blaste, čekuj oficiálnu webovku: www.thelegitsblast.com

ZDROJ: THE LEGITS BLAST