Bratislavu ovládnu sexi dračice aj fínsky metal.

Klubová scéna v Bratislave ožíva. S prichádzajúcou jeseňou sa blížia aj skvelé koncerty, čo potešia srdce nejedného milovníka rocku a metalu. Značka Octopus promotion na najbližšie týždne a mesiace chystá koncerty skupín ako Finntroll, Crucified Barbara, Anathema, Tarja či Sabaton.

Sezóna štartuje v tradičnej bašte metalistov – v klube MMC. Už 24. septembra tu zahrá fínska partia Finntroll, ktorá svojim návratom oslávi desiate výročie od vydania zásadného albumu Nattfödd. Nebudú chýbať ani špeciálni hostia HateSphere a Profane Omen.

Finntroll03

O necelý týždeň neskôr potešia bratislavské publikum štyri sexi dračice zo skupiny Crucified Barbara. Prinesú si so sebou aj hostí Supercharger a Junkstarts.

1932553_408347295975169_8102760204972399250_o

Október sa ponesie v znamení kultovej kapely Anathema. Legendárna anglická kapela sa pohybuje medzi progresívnym rockom a goth-doom metalom. Na scéne sú od roku 1990 a dodnes platia za skupinu, ktorej koncert treba vidieť. Do Bratislavy prídu 22. októbra s kvalitným, novým programom a špeciálnym hosťom – Mother’s Cake.

Rod Maurice_anathema_ (17)

Mimoriadnym zážitkom bude aj novembrový koncert speváčky Tarji Turunen (ex-Nightwish) v refinery gallery. Nový, štýlový klub ponúka výborný servis a pohodlie, aké u nás nebýva zvykom. Zberateľskú edíciu CD „Left in the Dark“ ešte pred jeho oficiálnym vydaním budú môsť získať slovenskí fanúšikovia fínskej speváčky priamo na jej bratislavskom koncerte. Legenda melodického metalu zahrá v moderných priestoroch refinery gallery 7. novembra 2014.

TARJA2013-Tim_Tronckoe-5_high

A bonus na záver – prvým ohláseným koncertom pre rok 2015 je návrat švédskych bojovníkov Sabaton. Po skvelom vypredanom koncerte na jeseň 2013 a nedávnom vystúpení na festivale Topfest prinesie Sabaton 9. februára 2015 celkom novú šou a špeciálnych hostí: Delain a Battle Beast. Miestom konania bude refinery gallery s väčšou kapacitou a solídnym zázemím.

Všetky vstupenky na podujatia Octopus promotion sa predávajú v sieti Eventim.sk: https://www.eventim.sk/sk/vstupenky/octopus-promotion-events-212/promo.html

poster_sabaton_2015

Octopus promotion je promotérska značka, ktorá chce nadviazať na dlhoročné skúsenosti s organizovaním hudobných podujatí v Európe. Na Slovensko prináša najmä prémiové koncerty umelcov v žánroch hard & heavy. Za posledné roky priniesla Octopus na Slovensko koncerty skupín ako Within Temptation, Dream Theater, Bad Religion, Powerwolf, Emmure, Protest the Hero, Kataklysm, Korpiklaani, Metsatöll, Sabaton, Eluvetie, Stratovarius, Amaranthe, Pain of Salvation, Anneke van Giersbergen, King Diamond, Soilwork, Children of Bodom, Kamelot, Arch Enemy, a ďalších.

Viac info: https://www.facebook.com/octopuspromotion

Finntroll, HateSphere & Profane Omen
24. september 2014, Majestic Music Club, Bratislava
Vstupenky: 22 € / predpredaj
https://www.eventim.sk/sk/vstupenky/finntroll-special-guests-bratislava-majestic-music-club-362721/event.html

Crucified Barbara & special guests
30. september 2014, Randal Club, Bratislava
Vstupenky: 18 € / predpredaj
https://www.eventim.sk/sk/vstupenky/crucified-barbara-bratislava-randal-club-361749/event.html

Anathema
22. október 2014, Majestic Music Club, Bratislava
Vstupenky: 24 € / / predpredaj
https://www.eventim.sk/sk/vstupenky/anathema-bratislava-majestic-music-club-673263/performance.html

Tarja
7. november 2014, refinery gallery, Bratislava
Vstupenky: 29 € / predpredaj, 35 € / lístok + CD ako bonus
https://www.eventim.sk/sk/vstupenky/tarja-bratislava-refinery-gallery-359562/event.html

Sabaton, Delain & Battle Beast
9. február 2015, refinery gallery, Bratislava
Vstupenky: 29 € / predpredaj
https://www.eventim.sk/sk/vstupenky/sabaton-special-guests-bratislava-refinery-gallery-686132/performance.html

Zdroj: Octopus Promotion