Bratislavské bábkové divadlo sa sťahuje, od 1. novembra budehrávať v sále Radošinského naivného divadla

Divadlo pre rekonštrukciu hrávalo v budove Istropolisu, od novembra sa presúva na Záhradnícku ulicu95. 

Budova Bratislavského bábkového divadla na Dunajskej ulici sa rekonštruuje od roku 2015, divadlo odvtedypôsobí v dočasných priestoroch, ktoré si prenajíma. Posledných päť rokov hrávalo v budove Istropolisu na Škultétyho ulici, teraz muselo opäť hľadať nové dočasné priestory.

Divadlo sa napokon sťahuje do budovy k Radošinskému naivnému divadlu, s ktorým sa bude deliť o sálu aadministratívne priestory na Záhradníckej ulici 95 v Bratislave.

„Teší ma, že sme sa dohodli práve s Radošinským naivným divadlom, ktoré nám umožní hrať v tomto novom,peknom priestore,“ povedal Ján Brtiš, riaditeľ Bratislavského bábkového divadla.

Diváci sa podľa neho môžu tešiť najmä na väčšie javisko aj hľadisko.

„Javisko s väčšou eleváciou poskytne lepší zážitok z predstavenia, hľadisko má okrem pohodlnéhosedenia a lepšieho vykurovania aj väčšiu kapacitu. Tá sa zvýši na dvesto miest, čo je pre predstavenia sdetským divákom ideálne,“ priblížil.

Zmena adresy nemusí byť pre stáleho diváka spočiatku príjemná, no malo by ísť o poslednésťahovanie pred návratom do vlastnej budovy.

„Pevne verím, že o dva roky už budeme divákov vítať vo svojom novom zrekonštruovanom priestore naDunajskej ulici, ktorý bude zodpovedať divadlu 21. storočia,“ uzavrel Ján Brtiš.

Bratislavské bábkové divadlo začne hrávať na Záhradníckej 95 od novembra, prvým predstavením bude voštvrtok 4. 11. inscenácia Deduško v réžii slovinského tvorcu Matiju Solceho.

V novembri sa bábkové divadlo vráti do budovy Istropolisu len raz. Divadelnú záhradu na Škultétyho 5 využije naposledy 7. 11. na svoj site-specific projekt Záhrada nikdy nespí, ktorý divákom v exteriéri priblížiživot nočných živočíchov.

Lístky na predstavenia sú už v predaji na internetovej stránke www.babkovedivadlo.sk.

Zdroj: TS