Bratislavské bábkové divadlo podporuje učiteľov, ponúka diskusieso žiakmi online.

Školy dostávajú na výber nové online záznamy a unikátny formát diskusií cez Zoom úplne zadarmo.

Bratislavské bábkové divadlo naďalej nachádza spôsoby, ako byť aj počas sprísnených podmienok blízko ksvojim divákom. Najnovšie nadväzuje na obľúbené organizované predstavenia pre školy a škôlky a prenášaich do online prostredia.

Učitelia materských, základných a stredných škôl tak dostávajú možnosť obohatiť výučbu divadelným predstavením, ktoré je možné sledovať počas dištančnej výučby z domu alebo spoločne či oddelene z triedy.

Školy si môžu hromadne zakúpiť lístky na predstavenie Deduško v réžii slovinského tvorcu Matiju Solceho, Chronoškriatkovia v réžii Jakuba Maksymova, Popolvár od tvorcov z divadla Buchty a loutky alebo Neviditeľní v réžii Márie Danadovej a Moniky Kováčovej z nezávislého zoskupenia Odivo.

Ďalej sú dostupné Príbehy stien v réžii Kataríny Aulitisovej, inscenácia Iný v réžii poľskej autorskej dvojiceLena Frankiewicz a Tomasz Maśląkowski a Rozprávky o Malej tučnej víle v réžii Kataríny Aulitisovej. Predstavenia sú vhodné pre rôzne vekové kategórie a cena za žiaka je 2 eurá.

Unikátnou je možnosť online diskusie s hercami predstavenia, ktoré si trieda práve pozrela. Tí sa so žiakmi spoja cez Zoom priamo z divadelnej scény a v rámci vyučovacej hodiny im priblížia pozadie vzniku inscenácie a zodpovedajú otázky o povolaní umelca a bábkoherca. Tieto diskusie sú úplne zadarmo a sú vyjadrením podpory práce učiteľov počas pandémie.

Pre bližšie informácie o zakúpení lístkov na predstavenie alebo zorganizovaní diskusie s bábkohercami stačíkontaktovať e-mailovú adresu skoly@babkovedivadlo.sk.

Zdroj: BBD